Norwegian Air zamierza przyjmować płatności w kryptowalutach | Wiadomości | CrypS.

Norwegian Air zamierza przyjmować płatności w kryptowalutach

Mariusz Przepiórka
norwegian air bitcoin

Linie lotnicze Norwegian Air rozważają możliwość wprowadzenia płatności kryptowalutowych. Plany zakładają uruchomienie usługi już wiosną tego roku. Zamiary te ujawnił Stig Kjos-Mathisen zarządzający norweską giełdą Norwegian Block Exchange (NBX).

Giełda zapewni linii lotniczej infrastrukturę płatniczą, a część umożliwiająca klientom zakup biletów za pomocą kryptowalut jest już gotowa. Na razie nie wiadomo jednak, czy płatności na rzecz Norwegian Air można będzie dokonać tylko w BTC, czy także w innych kryptowalutach.

Giełda NBX powstała w roku 2018. W sierpniu ubiegłego roku 16,3% akcji giełdy przejął norweski bank Sparebanken Øst. Kwota transakcji wyniosła 1,6 mln USD. Co ciekawe, Kjos-Mathisen jest zięciem Bjørna Kjosa, założyciela i prezesa Norwegian Air. Potentat branży lotniczej jest również zaangażowany w działalność giełdy od początku jej istnienia.

norwegian air bitcoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.