Niemieckie banki po stronie cyfrowego euro | Wiadomości | CrypS.

Niemieckie banki po stronie cyfrowego euro

Redaktor: Albert Czajkowski
cyfrowe euro

Stowarzyszenie Niemieckich Banków (Bankenverband) opublikowało stanowisko, w którym przedstawia argumenty za wprowadzeniem cyfrowego euro.

Organizacja zrzeszająca ponad 200 banków stwierdziła, że gospodarka potrzebuje programowalnej, cyfrowej waluty. Podkreślono, że cyfrowe euro powinno powstać pod warunkiem jednoczesnego stworzenia ogólnoeuropejskiej platformy płatniczej.

Zdaniem bankowców użytkownik cyfrowego euro musi być w pełni identyfikowalny, niezależnie czy jest to człowiek, czy maszyna, a w tym celu niezbędne jest określenie globalnego standardu identyfikacji. Przedstawiciele niemieckich banków wyrazili przekonanie, że w cyfrowej gospodarce taka forma pieniądza szybko zyska na znaczeniu i należy podjąć działania zapewniające, by istniejąca gospodarka oparta na pieniądzu nie została zagrożona. Banki wezwały też polityków, by działali odpowiedzialnie i nie dopuszczali konkurencji ze strony prywatnych walut.

Podobne stanowisko zajął niedawno niemiecki minister finansów Olaf Scholz, który dodał również, że ponadnarodowy cyfrowy system płatności byłby korzystny dla Europy. Mario Draghi, prezes Europejskiego Banku Centralnego wyraził zbieżną opinię i przyznał, że prywatne kryptowaluty nie mają zbyt wielkiej wartości i nie mogą stanowić substytutu rzeczywistego pieniądza.

cyfrowe euroreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.