Niemiecki Commerzbank chce przechowywać krypto | Wiadomości | CrypS.

Niemiecki Commerzbank chce przechowywać krypto

Anna Sutowicz
Commerzbank chce przechowywać kryptowaluty

Commerzbank to jeden z największych niemieckich banków. Chce zaoferować swoim klientom możliwość przechowywania kryptowalut. Bank złożył już wniosek o wydanie licencji.

Niemiecki gigant Commerzbank (CBK) zrobił duży krok w kierunku waluty wirtualnej. Chce zaoferować swoim klientom możliwość przechowywania kryptowalut. Rzecznik banku potwierdził, że złożono wniosek o uzyskanie licencji niemieckiego Federalnego Urzędu Nadzoru Usług Finansowych (BaFin).  Bank aktualnie obsługuje konta ok. 18 mln klientów, z czego ponad 70 tys. to konta klientów instytucjonalnych. Oferta kryptowalut ma być ukierunkowana przede wszystkim na bazę klientów instytucjonalnych. W przypadku zatwierdzenia wniosku, Commerzbank będzie upoważniony do oferowania usług wymiany wraz z przechowywaniem i ochroną kryptowalut.

Licencja jest konieczna

Według przepisów obowiązujących na terenie Niemiec od 1 stycznia 2020 roku, instytucje finansowe, które chcą oferować usługi związane z walutami cyfrowymi zobowiązane są do uzyskania licencji niemieckiego BaFin. Dotychczas BaFin otrzymał 25 wniosków o uzyskanie licencji, ale do tej pory zatwierdził tylko 4 z nich.

Commerzbank to druga co do wielkości instytucja finansowa w Niemczech. Pierwsze miejsce zajmuje Deutsche Bank. Działanie niemieckiego banku jest kolejnym przykładem na to, że instytucje finansowe coraz bardziej interesują się branżą kryptowalut. Można się spodziewać, że kolejne niemieckie banki pójdą śladem Commerzbanku. Tym bardziej, że Niemcy prezentują dość liberalne podejście do kryptowalut.

Commerzbank chce przechowywać kryptowaluty
reklama
reklama