Niektóre kryptowaluty wciąż osiągają rekordowe wyniki

Niektóre kryptowaluty wciąż osiągają rekordowe wyniki

Mariusz Przepiórka
krypto

Inwestorzy kryptowalutowi wchodzą w 2023 rok z ostrożnym optymizmem i nadzieją, że rynek bessy wreszcie się skończy. Pomimo że warunki makroekonomiczne utrudniają podzielanie ich wielkich nadziei, trzeba powiedzieć, że kilka projektów sięgnęło w tym roku swoich rekordowych wycen.


Tokeny takie jak Rocket Pool, OKB i Optimism osiągnęły w tym miesiącu najwyższe poziomy w historii – zarówno w stosunku do bitcoina, jak i do dolara – co zdaniem niektórych może potencjalnie zapowiadać poważny zwrot sytuacji rynkowej w 2023 roku. Trzeba powiedzieć jednak jasno, że polityka monetarna amerykańskiej Rezerwy Federalnej oraz obawy dotyczące recesji i eskalacji wojny na Ukrainie to poważne argumenty przeciwko takim tezom. W gronie altcoinów znalazły się jednak projekty, które dały zarobić i nie mamy tu na myśli shitcoinów, tworzonych dla szybkich pomp i zrzutów.

Token Optimism osiągnął najwyższy punkt w stosunku do dolara w niedzielę, podobnie jak token APT firmy Aptos. Aptos, uruchomiony w 2022 roku i wspierany przez a16z i FTX Ventures, osiągnął w ubiegłym tygodniu zwrot, po tym jak społeczność PancakeSwap zatwierdziła wdrożenia w warstwie-1 blockchainu.

Optimism odnotował też duży wzrost dziennej liczby aktywnych użytkowników w 2023 roku, co przełożyło się na wzrost jego ceny o ponad 6% w ciągu ostatniego tygodnia. Tokeny RPL firmy Rocket Pool i FXS firmy Frax również odnotowały mocne wejście w nowy rok. RPL osiągnął rekordowy poziom w stosunku do bitcoina 18 stycznia, a FXS – choć wciąż daleki od rekordów ustanowionych rok temu – zyskał od początku roku prawie 150%.

Dobre wyniki GMX i GNS

– Zarówno FXS, jak i RPL wykazały imponującą siłę ze względu na ich instrumenty pochodne płynnego stakingu, które umożliwiają inwestorom zarabianie na ETH bez konieczności przechodzenia przez problemy związane z samodzielnym ustawianiem walidatorów – powiedział Spencer Hughes, analityk Blockworks Research.

GMX osiągnął rekordowy poziom w stosunku do bitcoina w połowie grudnia, natomiast GNS ustanowił swój własny w stosunku do bitcoina w dniu 4 grudnia i obecnie jest notowany około 4% poniżej rekordowego wyniku w stosunku do dolara. Trust Wallet (TWT) również osiągnął szczyt w stosunku do dolara w grudniu. W tym samym czasie własny rekord w stosunku do bitcoina ustanowił Toncoin (TON).

kryptoreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.