Nepal zamknie możliwości obrotu kryptowalutami | Wiadomości | CrypS.

Nepal zamknie możliwości obrotu kryptowalutami

Mariusz Przepiórka
Nepal zamknie możliwości obrotu kryptowalutami

Według doniesień serwisu NepalPress, Nepal Telecommunications Authority (NTA) zamierza zamknąć wszystkie aplikacje mobilne i strony internetowe, które umożliwiają handel kryptowalutami w kraju.

W publikacji stwierdzono, że takie działania są podejmowane w celu powstrzymania przekazywania kapitału do banków zagranicznych poprzez ich wymianę na kryptowaluty. NTA rozpoczęła działania po tym, jak Ministerstwo Komunikacji i Technologii Informacyjnych nakazało krajowym dostawcom Internetu zablokować strony internetowe i platformy, które zajmują się handlem kryptowalutami.

Surya Prasad Lamichhane, zastępca dyrektora w NTA, potwierdził działania władz, mówiąc, że „rząd nakazał zamknięcie aplikacji po przeprowadzeniu dochodzenia”. Rząd Nepalu uznał handel kryptowalutami za główną przyczynę rosnącej liczby przestępstw związanych z gospodarką i potencjalny czynnik niestabilności finansowej.

Banki zgadzają się z opinią rządu

W styczniu Nepal Rastra Bank wydał dyrektywę zakazującą wszelkich form inwestycji lub transakcji w kryptowaluty. Stwierdził on, że działania te zostały podjęte w celu zwalczania oszustw i nielegalnego odpływu kapitału krajowego. Bank ogłosił również, że każdy Nepalczyk lub obcokrajowiec mieszkający w Nepalu oraz Nepalczycy za granicą podlegają ściganiu, jeśli okaże się, że mają do czynienia z wirtualnymi walutami.

Nepalskie Stowarzyszenie Banków, organizacja zrzeszająca banki komercyjne, podziela takie zdanie na temat kryptowalut. Stowarzyszenie stwierdziło, że działalność i transakcje związane z wirtualnymi walutami i marketingiem sieciowym są w Nepalu nielegalne.

Nepalczycy omijają zakaz

Według lokalnych mediów, Nepalczycy pomimo ostrzeżeń jednak nie wycofali się z inwestowania w kryptowaluty. W artykule opublikowanym w Nepali Trends napisano, że kryptowaluta może być przyszłą walutą na świecie. Istnieje więc ogromne podejrzenie, że mieszkańcy kraju wciąż dokonują transakcji bitcoinem.

Nepalczycy inwestują na kilka sposobów. Niektóre doniesienia wskazują, że ludzie korzystają z pomocy krewnych i przyjaciół mieszkających za granicą, aby inwestować w kryptowaluty. Ponadto inwestycje w kryptowaluty nadal pozostają w dużej mierze poza kontrolą władz, ponieważ rządowi brakuje narzędzi technologicznych do śledzenia i regulowania takich transakcji, twierdzi autor artykułu w Nepali Trends.

Nepal zamknie możliwości obrotu kryptowalutami
reklama
reklama