Największy spadek w trudności wydobycia BTC od 2011 roku | Wiadomości | CrypS.

Największy spadek w trudności wydobycia BTC od 2011 roku

Konrad Juszczyk
Druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTC

Pomimo znaczenia korekty dla sieci, cena Bitcoina pozostała stabilna i nie wykazywała żadnych większych zmian. Jest to druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTC i tym razem wyniosła nieco ponad 16%, przekraczając oczekiwania górników.

Pierwszy duży spadek procentowy miał miejsce w październiku 2011 roku i wyniósł 18%. Korekety w trudności wydobycia (Mining Difficulty) następują automatycznie co 2016 bloków. Dzięki nim BTC pozostaje niezależny od czynników zewnętrznych, które wpływają na górników. Takie redukcje zachęcają innych zainteresowanych do konkurowania o nagrody w postaci dodatkowych bloków, przez co trudność zaczyna wzrastać.

Dzisiejsza korekta, która miała miejsce w bloku 655200, obniżyła poziom trudności z dotychczasowego wysokiego poziomu 20,00T do 16,79T. Spadek w wysokości 16% oznacza, że ​​jest to teraz oficjalnie druga co do wielkości korekta w historii BTC po przekroczeniu tej z 2011 roku. Jednak bardzo podobny spadek miał miejsce w marcu tego roku, po załamaniu się Bitcoina w wyniku pandemii koronawirusa.

spadek trudności w wydobyciu Bitcoina najwyższy od 2011 roku

źródło: https://btc.com/stats/diff

Skąd ta zmiana i ile potrwa?

Ponoć korekta jest w dużej mierze spowodowana górnikami w chińskiej prowincji Syczuan. Wielu z nich wyłącza maszyny i przenosi się do tańszych źródeł energii z uwagi na porę deszczową w tych regionach. Ze względu na wzrost ceny Bitcoina w ciągu ostatnich kilku miesięcy i spadek ilości energii potrzebnej do wydobycia nowych bitcoinów marże wydajnych kopaczy znacznie wzrosną.

Krótko mówiąc, następne korekty trudności będą niezwykle lukratywne dla górników BTC. Taki stan rzeczy jest anomalią, ponieważ zazwyczaj wyższe ceny prowadzą do zwiększenia trudności. Według specjalistów z branży ten wyjątkowy okres jest tymczasowy i minie w ciągu najbliższych tygodni.

Druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTC
reklama
reklama