Największy spadek w trudności wydobycia BTC od 2011 roku | Wiadomości | CrypS.

Największy spadek w trudności wydobycia BTC od 2011 roku

Redaktor: Albert Czajkowski
Druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTC

Pomimo znaczenia korekty dla sieci, cena Bitcoina pozostała stabilna i nie wykazywała żadnych większych zmian. Jest to druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTC i tym razem wyniosła nieco ponad 16%, przekraczając oczekiwania górników.

Pierwszy duży spadek procentowy miał miejsce w październiku 2011 roku i wyniósł 18%. Korekety w trudności wydobycia (Mining Difficulty) następują automatycznie co 2016 bloków. Dzięki nim BTC pozostaje niezależny od czynników zewnętrznych, które wpływają na górników. Takie redukcje zachęcają innych zainteresowanych do konkurowania o nagrody w postaci dodatkowych bloków, przez co trudność zaczyna wzrastać.

Dzisiejsza korekta, która miała miejsce w bloku 655200, obniżyła poziom trudności z dotychczasowego wysokiego poziomu 20,00T do 16,79T. Spadek w wysokości 16% oznacza, że ​​jest to teraz oficjalnie druga co do wielkości korekta w historii BTC po przekroczeniu tej z 2011 roku. Jednak bardzo podobny spadek miał miejsce w marcu tego roku, po załamaniu się Bitcoina w wyniku pandemii koronawirusa.

spadek trudności w wydobyciu Bitcoina najwyższy od 2011 roku

źródło: https://btc.com/stats/diff

Skąd ta zmiana i ile potrwa?

Ponoć korekta jest w dużej mierze spowodowana górnikami w chińskiej prowincji Syczuan. Wielu z nich wyłącza maszyny i przenosi się do tańszych źródeł energii z uwagi na porę deszczową w tych regionach. Ze względu na wzrost ceny Bitcoina w ciągu ostatnich kilku miesięcy i spadek ilości energii potrzebnej do wydobycia nowych bitcoinów marże wydajnych kopaczy znacznie wzrosną.

Krótko mówiąc, następne korekty trudności będą niezwykle lukratywne dla górników BTC. Taki stan rzeczy jest anomalią, ponieważ zazwyczaj wyższe ceny prowadzą do zwiększenia trudności. Według specjalistów z branży ten wyjątkowy okres jest tymczasowy i minie w ciągu najbliższych tygodni.

Druga co do wielkości korekta w spadku trudności wydobycia BTCreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.