Moderator AlphaBay trafi za kratki na 11 lat | Wiadomości | CrypS.

Moderator AlphaBay trafi za kratki na 11 lat

Maciej Zerelik
AlphaBay

Jedna z osób odpowiedzialnych za moderację treści w nieistniejącym już darknetowym sklepie AlphaBay trafi za kratki na 11 lat. 26-latek wyjdzie z więzienia w 2031 roku.

11 lat więzienia za moderację AlphaBay

Zgodnie z oświadczeniem Departamentu Sprawiedliwości USA z dnia 1 września, 26-letni Bryan Connor Herrell został skazany na 11 lat więzienia. Herrell był moderatorem niedziałającej już darknetowej platformy Alphabay. Platforma była jednym z największych internetowych sklepów z narkotykami, bronią, danymi kart kredytowych i innymi nielegalnymi przedmiotami. Transakcje były dokonywane przy użyciu kryptowalut.

„Wyrok ten jest kolejnym dowodem na to, że przestępcy nie mogą ukrywać się za technologią, aby łamać prawo. Operacja za zasłoną sieci darknet może wydawać się oferować schronienie przed dochodzeniami kryminalnymi, ale ludzie powinni się zastanowić dwa razy, zanim zamówią lub sprzedadzą narkotyki przez Internet – zostaniesz złapany”.

– powiedział amerykański prokurator McGregor W. Scott.

Herrell – w internecie znany jako „Penissmith” lub „Botah” – otrzymywał wypłaty w Bitcoinie (BTC) za obsługę sporów między sprzedawcami i kupcami na AlphaBay. Do jego zadań należało także obserwowanie platformy pod kątem wykrywania oszustw użytkowników.

Moderator został pierwotnie oskarżony w czerwcu 2019 roku, we Wschodnim Dystrykcie Kalifornii. Do winy przyznał się w styczniu tego roku. Wyrok miał się uprawomocnić w Maju, jednak został opóźniony ze względu na pandemię koronawirusa.

Zamknięcie AlphaBay

AlphaBay zanim został zamknięty przez władze USA w lipcu 2017 roku, był jednym z największych internetowych czarnych rynków. Strona działała przez prawie trzy lata i w chwili jej likwidacji obsługiwała ponad 400 000 użytkowników.

Alexandre Cazes, założyciel i operator serwisu został aresztowany przez tajlandzką policję, ponieważ w tamtym czasie mieszkał w Bangkoku. Później Cazes został znaleziony martwy w swojej tajlandzkiej celi więziennej, podejrzewany o popełnienie samobójstwa.

Osoby związane z Alphabay są nadal ścigane na podstawie danych odzyskanych z laptopa Cazesa i serwerów firmy. W sierpniu, dwóch mieszkańców Kostaryki zostało oskarżonych o sprzedaż narkotyków o wartości 270 milionów dolarów na Silk Road i AlphaBay.

AlphaBay
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.