Mikser Whirpool w miesiąc potraja obrót | Wiadomości | CrypS.

Mikser Whirpool w miesiąc potraja obrót

Marek Lesiuk
blockchain - bitcoin

Obroty Whirpool’a, miksera kryptowalutowego, w ciągu ostatniego miesiąca wzrosły aż trzykrotnie. Miał on dokonać operacji na bitcoinach wartych ponad 10 mln. dolarów.

Dane te opublikował na Twitterze Matt Odell, współzałożyciel tematycznego portalu analitycznego CoinPrices.org.

 


 

Whirpool jest mikserem skojarzonym z Samourai Wallet – open-source’owym portfelem mobilnym, będącym produktem oddolnego projektu i nastawionym na ochronę prywatności użytkowników przed rządową i korporacyjną inwigilacją. Obydwie aplikacje są dostępne do pobrania ze strony projektu.

Mikser stanowi narzędzie służące do anonimizowania przepływu środków wirtualnych. Ten konkretnie używa metody CoinJoin – pokrótce, transfer środków z portfela zostaje w tym schemacie podzielony. Ze względu na rozbicie realnego przepływu wartości na pakiety i ich odrębne procesowanie, w skokowy sposób wzrasta komplikacja ewentualnych prób wyśledzenia przebiegu transakcji

W momencie swojego upublicznienia, Whirpool był jednym z pionierskich (o ile w ogóle nie pierwszym) mikserem dedykowanym urządzeniom moblilnym, umożliwiając jego użycie w codziennych transakcjach za pomocą portfeli zainstalowanych na telefonach, tabletach bądź innych urządzeniach.

Wzrost popularności jego zastosowania w logiczny sposób zbiega się w czasie ze zwiększeniem stopnia natarczywości nacisków organów rządowych (a czasem także i co większych podmiotów komercyjnych) na zastosowanie procedur KYC. Stanowiąca akronim od Know Your Customer, procedura polega na konieczności uciążliwego identyfikowania i dzielenia się danymi.

Stanowi w ten sposób swego rodzaju oddolną inwigilację, prowadzoną rękami samych kontrahentów, i oznacza de facto zaprzeczenie idei przyświecających rozpopularyzowaniu się walut wirtualnych – którymi są własnie anonimowość i poufność. Nie dziwi więc odruch obronny ze strony użytkowników pragnących zachować prywatność swoich inwestycji oraz operacji.

blockchain - bitcoin
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.