Mieszkaniec Ohio aresztowany pod zarzutem wyprania 300 mln USD w krypto | Wiadomości | CrypS.

Mieszkaniec Ohio aresztowany pod zarzutem wyprania 300 mln USD w krypto

Mariusz Przepiórka
pranie pieniędzy na giełdach kryptowalut

Amerykańskie władze zatrzymały mieszkającego w stanie Ohio Larry’ego Harmona. Zdaniem śledczych mężczyzna prowadził działalność finansową pod nazwą Helix bez wymaganych licencji i zezwoleń.

36-latek założył swą firmę w roku 2014. Pełniła ona funkcję mieszarki kryptowalutowej, która za drobną opłatą pozwalała przelać środki do wskazanych odbiorców. System jednak funkcjonował w sposób pozwalający na ukrywanie źródła pochodzenia lub właściciela bitcoinów. Harmon zdobywał klientów obiecując im, że ich środki pozostaną poza zasięgiem władz.

Z akt śledztwa wynika, że Harmon za pośrednictwem Helixa mógł mieć udział w praniu kryptowalut o wartości nawet 300 mln USD. Środki te w dużej mierze pochodziły z działalności przestępczej. Zdaniem oskarżenia głównym motywem działania Harmona było ukrycie nielegalnych transakcji przed wymiarem sprawiedliwości.

pranie pieniędzy na giełdach kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.