MicroStrategy zapłaci członkom zarządu w bitcoinach | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy zapłaci członkom zarządu w bitcoinach

Mariusz Przepiórka
MicroStrategy zapłaci członkom zarządu w bitcoinach

Firma MicroStrategy, zajmująca się analityką biznesową i duży inwestor instytucjonalny w BTC, ogłosiła, że będzie płacić swojemu zarządowi w bitcoinach. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, firma zapłaci w ten sposób za wszystkie usługi dyrektorom, którzy nie są pracownikami spółki.

W komunikacie firma wskazała, że zarząd, przyjmując bitcoina jako formę wynagrodzenia, podkreślił zaangażowanie firmy w bitcoina i jego funkcję nośnika wartości, wspieraną przez solidną i publiczną architekturę open-source. Prezes MicroStrategy Michael Saylor potwierdził tę informację i dodatkowo udostępnił formularz 8-K.

Zgodnie z formularzem, spółka obecnie posiada 91,579 BTC pozyskanych za łączną cenę 2,26 mld USD. W ubiegłym tygodniu MicroStrategy dodała kolejne bitcoiny o wartości około 15 mln USD, które nabyła w cenie zbliżonej do 59 tys. USD za sztukę.

MicroStrategy jest jedną z największych instytucji inwestujących w BTC. W ciągu ostatnich kilku miesięcy spółka zainwestowała w BTC ponad 2,3 mld USD. Konkurenci MicroStrategy na tym polu to m.in. giganci, tacy jak Grayscale i Square, którzy również skupują spore ilości bitcoinów.

MicroStrategy zapłaci członkom zarządu w bitcoinachreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.