MicroStrategy zapłaci członkom zarządu w bitcoinach | Wiadomości | CrypS.

MicroStrategy zapłaci członkom zarządu w bitcoinach

Mariusz Przepiórka
MicroStrategy zapłaci członkom zarządu w bitcoinach

Firma MicroStrategy, zajmująca się analityką biznesową i duży inwestor instytucjonalny w BTC, ogłosiła, że będzie płacić swojemu zarządowi w bitcoinach. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, firma zapłaci w ten sposób za wszystkie usługi dyrektorom, którzy nie są pracownikami spółki.

W komunikacie firma wskazała, że zarząd, przyjmując bitcoina jako formę wynagrodzenia, podkreślił zaangażowanie firmy w bitcoina i jego funkcję nośnika wartości, wspieraną przez solidną i publiczną architekturę open-source. Prezes MicroStrategy Michael Saylor potwierdził tę informację i dodatkowo udostępnił formularz 8-K.

Zgodnie z formularzem, spółka obecnie posiada 91,579 BTC pozyskanych za łączną cenę 2,26 mld USD. W ubiegłym tygodniu MicroStrategy dodała kolejne bitcoiny o wartości około 15 mln USD, które nabyła w cenie zbliżonej do 59 tys. USD za sztukę.

MicroStrategy jest jedną z największych instytucji inwestujących w BTC. W ciągu ostatnich kilku miesięcy spółka zainwestowała w BTC ponad 2,3 mld USD. Konkurenci MicroStrategy na tym polu to m.in. giganci, tacy jak Grayscale i Square, którzy również skupują spore ilości bitcoinów.

MicroStrategy zapłaci członkom zarządu w bitcoinach
reklama
reklama