Microsoft stworzy plecak, który będzie wspomagany... sztuczną inteligencją | Wiadomości | CrypS.

Microsoft stworzy plecak, który będzie wspomagany… sztuczną inteligencją

microsoft zakazał kopania kryptowalut w usługach chmurowych

Microsoft chce zrobić kolejny krok w świecie AI – stworzyć plecak, który będzie wspomagany sztuczną inteligencją. W praktyce chodzi o dodanie do takiego przedmiotu czujników, kamery i mikrofonu, który będzie odbierał polecenia głosowe. Z jakiego jednak powodu ktoś miałby korzystać z takiego rozwiązania?


Microsoft i jego plecak AI

Wiele wskazuje na to, że AI pomoże zrewolucjonizować rynek wirtualnych asystentów. W trend ten stara się teraz wpisać gigant rynku – Microsoft. Spółka założona przed laty przez Billa Gatesa już kilka miesięcy temu zgłosiła patent dotyczący implementacji zaawansowanych czujników i sztucznej inteligencji do przedmiotów takich jak plecaki.

Więcej o projekcie dowiadujemy się z opisu:

Opis dotyczy urządzeń do noszenia wspomaganych sztuczną inteligencją, takich jak plecaki. Przykładowy plecak może zawierać czujniki, takie jak mikrofon i kamera. Plecak może odbierać kontekstowe polecenie głosowe od użytkownika. Kontekstowe polecenie głosowe może zawierać niewyraźne odniesienie do obiektu w środowisku. Plecak może wykorzystywać czujniki do wykrywania środowiska, używać silnika sztucznej inteligencji do identyfikowania obiektu w środowisku i używać cyfrowego asystenta do wykonywania kontekstowego zadania tekstowego w odpowiedzi na kontekstowe polecenie głosowe. Zadanie kontekstowe może odnosić się do obiektu w otoczeniu. Plecak może wysyłać użytkownikowi odpowiedź na kontekstowe polecenie głosowe.

Jak jednak w praktyce taki super-plecak miałby działać? Przykładowo, może pomóc danemu turyście czy sportowcowi (np. narciarzowi), który chce dowiedzieć się, czy może iść lub jechać dalej szlakiem. Plecak – a dokładniej: AI – miałby podpowiadać takie rzeczy na podstawie danych pozyskanych z czujników i z internetu.

Patent jest, produkcji jeszcze nie ma

Microsoft chce, jak widać, mocno wyjść poza segment oprogramowania i zacząć tworzyć fizyczne przedmioty, napędzane AI. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że samo pozyskanie patentu dot. inteligentnych plecaków nie oznacza od razu startu produkcji. Firma chce jedynie zabezpieczyć sobie możliwość stworzenia tak pionierskiego przedmiotu. Najpierw jednak z pewnością przeprowadzi badanie rynku, które pomoże odpowiedzieć na pytanie, czy takie przedsięwzięcie w ogóle ma sens.

microsoft zakazał kopania kryptowalut w usługach chmurowychreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.