Michael Novogratz jest TEGO pewny: Ethereum będzie przez miesiące lepszą inwestycją niż Bitcoin

W tym poście:
Bitcoin
-4.74%
Ethereum
-6.46%

Michael Novogratz, prezes Galaxy Digital, twierdzi, że działania instytucji sprawią, że ether okaże się przez najbliższe pół roku lepszą inwestycją niż BTC.


  • Mike Novogratz uważa, że teraz jest większy sens inwestować w ETH niż w BTC.
  • Jego zdaniem ether będzie przez 6 miesięcy drożał mocniej niż BTC.
  • Ostatnie dane sugerują, że ma rację.

Ethereum lepsze od bitcoina?

Choć jeszcze kilka tygodni temu Ethereum było spisywane na straty, dziś jest przez wielu uważane za potencjalnego czarnego konia hossy. Powód? Nagłe rosnące zainteresowanie instytucji ETH. Zdaniem Mike’a Novogratza może to wywołać szok podażowy i sprawić, że ether osiągnie lepsze wyniki niż bitcoin. I to w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Podaż ETH jest niewielka, więc myślę, że ETH prawdopodobnie ma szansę przewyższać bitcoina w ciągu najbliższych od trzech do sześciu miesięcy

– powiedział w czwartek w rozmowie z CNBC.

Jego zdaniem przebicie 4000 USD to formalność.

Novogratz zwrócił również uwagę na „naprawdę mocną” narrację dotyczącą etheru – dwie duże firmy – Sharplink Gaming i BitMine Immersion Technologies – niedawno kupiły bardzo duże ilości ETH.

I faktycznie, w czwartek BitMine poinformowało o posiadaniu 566 776 ETH (około 2,03 miliarda USD), podczas gdy Sharplink posiada łącznie 360 807 ETH (około 1,29 miliarda USD). Do tego inna firma, Ether Machine, planuje wejść na giełdę Nasdaq pod symbolem „ETHM”, zarządzając ponad 400 000 ETH o wartości ponad 1,5 miliarda USD – ten stan ma być zwiększany.

W tym czasie współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, sugeruje, że ether może do końca roku osiągnąć cenę 10 000 USD.

Czy faktycznie jest aż tak dobrze?

I faktycznie, para ETH/BTC rośnie i dziś znajduje się przy 0,031. Dominacja etheru na rynku wynosi ponad 11%. Instytucje skupują ogromne ilości etheru. ETF-y od paru tygodni codziennie kupują ETH za trzycyfrowe kwoty. 23 lipca kupiły ether za 332,2 mln USD netto. To kontynuacja trendu, który trwa od 9 lipca.

Najważniejsze jest jednak to, że Donald Trump podpisał GENIUS Act, którą to ustawał sprawił, że w interesie USA jest rozwój stablecoinów, a te ostatnie są oparte głównie na Ethereum.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->