Michael Burry z Big Short przestrzega przed wielkim krachem | Wiadomości | CrypS.

Michael Burry z Big Short przestrzega przed wielkim krachem

Mariusz Przepiórka
Michael Burry z Big Short przestrzega przed wielkim krachem

Legendarny inwestor Michael Burry niedawno ostrzegł swoich internetowych zwolenników przed „matką wszystkich krachów”. Burry opublikował wpis na Twitterze, który później szybko usunął, jednak obserwujący jego profil zdążyli zapisać to, co opublikował. Szef Scion Capital stwierdził, że przesadne trendy wzrostowe napędzane przez „dużą popularność kryptowalut i spekulację” nie rozpłyną się w powietrzu.

Kolejna predykcja Burry’ego

Jego zdaniem branży grozi ogromny wstrząs i spadek wartości rynku o miliardy dolarów. Burry napisał nawet, że straty mogą osiągnąć wielkość gospodarek narodowych. W kolejnym wpisie legendarny inwestor zwrócił uwagę na ogromny poziom kredytowania rynku kryptowalutowego przez dźwignię. Kilka dni temu skomentował też obecną sytuację rynkową na jednej z platform blogowych, gdzie wyraził obawy o „największą bańkę spekulacyjną wszechczasów”.

Michael Burry z Big Short przestrzega przed wielkim krachem

Według doniesień U.Today, Burry już w marcu bieżącego roku przyznał, że bitcoin stwarza „więcej zagrożeń niż możliwości”. Powiedział również, że banki centralne mogą zdegradować kryptowaluty do niszowego poziomu. Największa kryptowaluta pozostaje w zawieszeniu po swoim trzecim co do wielkości miesięcznym spadku, który odnotowano w maju. Obecnie wartość BTC wynosi około 38 tys. USD.

Michael Burry z Big Short przestrzega przed wielkim krachemreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.