MFW chce "kompleksowej i skoordynowanej" globalnej regulacji kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

MFW chce “kompleksowej i skoordynowanej” globalnej regulacji kryptowalut

Redakcja
sprawiedliwość prawo regulator regulacje ustawa kryptowaluty

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) ostrzegł przed “systemowym” ryzykiem dla stabilności finansowej ze strony rosnącego sektora kryptowalut i wezwał do “kompleksowej, spójnej i skoordynowanej” globalnej regulacji branży.

We wpisie na blogu, Tobias Adrian, Dong He i Aditya Narain z MFW argumentowali za “kompleksowymi międzynarodowymi standardami”. Miałyby one pomóc zniwelować ryzyko, jakie kryptowaluty stwarzają dla systemu finansowego. Urzędnicy jednocześnie wezwali do stworzenia “środowiska sprzyjającego użytecznym produktom i aplikacjom związanym z krypto aktywami”.

Autorzy postu twierdzą, ze dostawcy krypto usług, np. giełdy, powinni być licencjonowani lub autoryzowani. Należy również dokonać rozróżnienia między usługami i produktami inwestycyjnymi a tymi przeznaczonymi do płatności. Te pierwsze powinny być nadzorowane przez organ regulacyjny ds. papierów wartościowych, a te drugie przez “bank centralny lub organ nadzorujący płatności”.

Wreszcie, instytucje finansowe z ekspozycją na kryptowaluty powinny być zmuszone do przestrzegania “jasnych wymagań”, w tym limitów ekspozycji, dopasowania inwestorów i oceny ryzyka.

Autorzy postu podkreślili też ryzyko związane z “kryptowalutami” na rynkach wschodzących i w gospodarkach rozwijających się. Według nich, kryptowaluty w tych krajach “zastępują walutę krajową i omijają ograniczenia wymiany i środki zarządzania kapitałem.”

sprawiedliwość prawo regulator regulacje ustawa kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.