Meta, Microsoft, Nvidia, Unity i Sony chcą budować wspólny metaverse | Wiadomości | CrypS.

Meta, Microsoft, Nvidia, Unity i Sony chcą budować wspólny metaverse

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Decentraland ma 379 aktywnych użytkowników

Meta, Microsoft, Nvidia, Unity, Sony i 30 innych firm połączyło siły w ramach Metaworld Standards Forum, aby stworzyć infrastrukturę dla interoperacyjnego metaverse. Koalicja skupi się na projektach i narzędziach open source, które przyspieszą przyjęcie standardów wirtualnej rzeczywistości, a także na opracowaniu spójnej terminologii i wytycznych dotyczących wdrażania.


Jednym z celów forum jest zapewnienie, że żadna pojedyncza firma nie zdominuje rozwoju metaverse w taki sam sposób, w jaki rozwój Internetu był wcześniej kierowany przez kilku graczy. W komunikacie prasowym możemy przeczytać:

Potencjał metaverse zostanie najlepiej wykorzystany, jeśli będzie on zbudowany w oparciu o otwarte standardy.

Zdaniem uczestników forum, wysiłki branży kryptowalut w ramach metaverse, jaki istnieje obecnie, to “scentralizowana i rozdrobniona społeczność biznesowa”. Właśnie dlatego największe marki z branży gier i oprogramowania połączyły siły, aby stworzyć Metaworld Standards Forum.

Jednak wiele dużych firm, które zajmują się tworzeniem treści dla metaverse, odmówiło przystąpienia do organizacji. Wśród nich są tacy giganci jak Apple, firma Niantic, która opracowała popularną Pokémon Go, oraz Roblox Corporation.

Forum planuje zorganizować swoje pierwsze spotkanie w lipcu. Nie wiadomo jeszcze, czy na imprezę zostaną zaproszeni przedstawiciele rządu, czy też odbędzie się ona w małym gronie korporacyjnym.

Ujednoliconą wizją rozwoju metaverse zainteresowany jest nie tylko biznes, ale także władze niektórych krajów. Na początku czerwca południowokoreańskie Ministerstwo Nauki i NIPA ogłosiły wsparcie finansowe w wysokości 117,1 mln dolarów dla firm tworzących wirtualne światy.

Decentraland ma 379 aktywnych użytkownikówreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.