Mercedes jednak usunął logo FTX ze swoich samochodów F1

Mercedes jednak usunął logo FTX ze swoich samochodów F1

Anna Sutowicz
Mercedes monitoruje sytuację z FTX

Zespół Formuły 1 Mercedesa zapewniał, że mimo problemów giełdy kryptowalut zachowają logo FTX na swoich samochodach i pozostanie ona partnerem zespołu F1. Ostatecznie jednak umowę partnerską zawieszono, a logo usunięto.


Jeszcze parę dni temu rzecznik zespołu Formuły 1 Mercedesa zapewniał, że branding giełdy kryptowalut FTX na razie pozostanie na samochodach wyścigowych siedmiokrotnego mistrza świata Lewisa Hamiltona i innego Brytyjczyka George’a Russella.

Mercedes zawiesza umowę z FTX

Ostatecznie jednak umowę sponsorską zawieszono. Rzecznik zespołu Mercedes-AMG Petronas powiedział The Wall Street Journal, że wstrzyma transakcję jako pierwszy krok, ponieważ ocenia skutki rozwiązania FTX:

Zawiesiliśmy naszą umowę partnerską z FTX. Oznacza to, że firma nie będzie się już pojawiać na naszym samochodzie, jak i innych miejscach począwszy od tego weekendu. Będziemy nadal uważnie monitorować sytuację i reagować na jej rozwój.

Jeszcze na początku tego roku szef zespołu Mercedesa, Toto Wolff, skomentował umowę z FTX i przekonywał, że kryptowaluty są częścią nowoczesnej technologii i że sektor będzie się rozwijał w nadchodzących latach. Powiedział:

Nie można zamykać się na nowoczesną technologię. Na pewno jest to obszar, który będzie się rozwijał. (…) Kiedy spojrzymy wstecz za 10 lat, konieczność dokonywania płatności, które zajmą dwa dni i nie mogą być wykonane poza godzinami tygodnia, będzie to relikt przeszłości. I tu właśnie nadchodzą kryptowaluty.

Według raportów, giełda FTX miała szansę zostać wykupiona przez Binance, konkurencyjną firmę zajmującą się wymianą kryptowalut, która sponsoruje rywali Mercedesa, tj. firmę Alpine. Jednak giełda Binance powiedziała w oświadczeniu:

Na początku mieliśmy nadzieję, że będziemy w stanie wesprzeć klientów FTX w zapewnieniu płynności, ale problemy są poza naszą kontrolą lub możliwością pomocy.

Mercedes podpisał umowę sponsorską z FTX we wrześniu 2021 roku.

Mercedes monitoruje sytuację z FTXreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.