MediaMarkt zainstaluje bitomaty w 12 sklepach w Austrii | Wiadomości | CrypS.

MediaMarkt zainstaluje bitomaty w 12 sklepach w Austrii

Redakcja
mediamarkt

Niemiecka międzynarodowa sieć sklepów z elektroniką – Media Markt – zainstaluje bitomaty w 12 oddziałach w Austrii. Klienci będą mogli kupić wiodącą kryptowalutę w maszynach Kurant.


Kilka lat temu Media Markt zaczął badać temat bitomatów, instalując urządzenie w jednym ze swoich sklepów w Wiedniu. Teraz firma zdecydowała się na wprowadzenie maszyn do kolejnych 12 oddziałów w całej Austrii.

Aby kupić BTC, lokalni klienci będą korzystać z bitomatów Kurant. Jest to spółka wydzielona z Coinfinity i obecnie posiada 200 urządzeń w wielu europejskich krajach, w tym w Austrii, Niemczech, Hiszpanii i Grecji.

Według Stefana Grilla – dyrektora zarządzającego Kurant – instalacja takich maszyn w handlu detalicznym może przyciągnąć więcej nowych osób do ekosystemu kryptowalut.

Media Markt to największy detaliczny sprzedawca elektroniki w Europie. Powstał w 1979 roku i od tego czasu rozwinął się do ponad 1000 sklepów. Jest to atrakcyjne miejsce zakupów dla milionów klientów w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Belgii, Holandii i innych krajów. Przychody Media Markt za rok 2021 przekroczyły 22 miliardy dolarów.

W ubiegłym roku firma została zhackowana przez cyberprzestępców, którzy zablokowali jej infrakstrukturę. W zamian za uwolnienie zaszyfrowanych danych hakerzy zażądali 240 milionów dolarów w BTC. Kwota okupu została następnie zredukowana do 50 milionów USD.

mediamarktreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.