MediaMarkt zainstaluje bitomaty w 12 sklepach w Austrii | Wiadomości | CrypS.

MediaMarkt zainstaluje bitomaty w 12 sklepach w Austrii

Zerelik Maciej
mediamarkt

Niemiecka międzynarodowa sieć sklepów z elektroniką – Media Markt – zainstaluje bitomaty w 12 oddziałach w Austrii. Klienci będą mogli kupić wiodącą kryptowalutę w maszynach Kurant.


Kilka lat temu Media Markt zaczął badać temat bitomatów, instalując urządzenie w jednym ze swoich sklepów w Wiedniu. Teraz firma zdecydowała się na wprowadzenie maszyn do kolejnych 12 oddziałów w całej Austrii.

Aby kupić BTC, lokalni klienci będą korzystać z bitomatów Kurant. Jest to spółka wydzielona z Coinfinity i obecnie posiada 200 urządzeń w wielu europejskich krajach, w tym w Austrii, Niemczech, Hiszpanii i Grecji.

Według Stefana Grilla – dyrektora zarządzającego Kurant – instalacja takich maszyn w handlu detalicznym może przyciągnąć więcej nowych osób do ekosystemu kryptowalut.

Media Markt to największy detaliczny sprzedawca elektroniki w Europie. Powstał w 1979 roku i od tego czasu rozwinął się do ponad 1000 sklepów. Jest to atrakcyjne miejsce zakupów dla milionów klientów w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Belgii, Holandii i innych krajów. Przychody Media Markt za rok 2021 przekroczyły 22 miliardy dolarów.

W ubiegłym roku firma została zhackowana przez cyberprzestępców, którzy zablokowali jej infrakstrukturę. W zamian za uwolnienie zaszyfrowanych danych hakerzy zażądali 240 milionów dolarów w BTC. Kwota okupu została następnie zredukowana do 50 milionów USD.

mediamarkt
reklama
reklama