Maxine Waters ogłasza powołanie kryptowalutowej grupy roboczej w Kongresie | Wiadomości | CrypS.

Maxine Waters ogłasza powołanie kryptowalutowej grupy roboczej w Kongresie

Mariusz Przepiórka
pozew przeciwko firmom big tech w sprawie zakazu reklamy kryptowalut na kwotę 600 mln USD

Podczas przesłuchania przed grupą zadaniową ds. fintech w amerykańskiej Komisji Usług Finansowych, Maxine Waters powiedziała, że kongresmeni Partii Demokratycznej utworzyli grupę roboczą skupiającą się na kryptowalutach.

Kryptowalutowa grupa robocza

Waters, która przewodniczy Komisji Usług Finansowych, powiedziała, że w związku z ciągłym rozwojem branży kryptowalutowej zorganizowała grupę roboczą złożoną z członków Partii Demokratycznej. Celem grupy jest współpraca z organami regulacyjnymi i ekspertami w celu dogłębnego zbadania tej słabo rozumianej i minimalnie regulowanej branży. Skład grupy roboczej na razie nie jest znany.

Przesłuchanie przed komisją dotyczyło przede wszystkim cyfrowych walut banku centralnego (CBDC) oraz potencjalnych zagrożeń i korzyści związanych z publicznym systemem „cyfrowego dolara”. W posiedzeniu udział wzięli m.in. dr Neha Nerula z MIT Media Lab oraz Rohan Grey, profesor prawa na Uniwersytecie Willamette.

Waters, która zalicza się do obozu krytyków branży krprawyptowalutowej, wypowiedziała się wcześniej przeciwko niektórym decyzjom wdrożonym przez Briana Brooksa, byłego Kontrolera Waluty nominowanego przez prezydenta Trumpa. Brooks, były członek zarządu Coinbase, wykorzystał swoją kadencję w Biurze Kontrolera Waluty do przyznania kilku federalnych licencji firmom kryptowalutowym, tworząc pierwsze amerykańskie banki kryptowalutowe – Waters zasugerowała, że jego podejście mogło być zbyt łagodne.

Maxine Waters nie jest jedynym politykiem o poglądach lewicowych, który w ostatnich tygodniach zwrócił uwagę na brak regulacji kryptowalut. Wśród krytyków branży znalazła się również senator Elizabeth Warren, która niedawno zaatakowała kryptowaluty za ich rolę w ułatwianiu ataków ransomware i przyspieszaniu kryzysu klimatycznego.

pozew przeciwko firmom big tech w sprawie zakazu reklamy kryptowalut na kwotę 600 mln USD
reklama
reklama