Mark Yusko: BTC może osiągnąć poziom 250 tys. USD w ciągu 5 lat | Wiadomości | CrypS.

Mark Yusko: BTC może osiągnąć poziom 250 tys. USD w ciągu 5 lat

Mariusz Przepiórka
Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świecie

Mark Yusko, założyciel i prezes Morgan Creek Capital Management, uważa, że w kolejnym cyklu rynkowym pod względem kapitalizacji rynkowej bitcoin może stanowić konkurencję dla złota i osiągnąć wartość ponad 200 tys. USD.

Cyfrowe złoto

9 maja Mark Yusko był gościem audycji Trading Nation w stacji CNBC. W trakcie programu porównał adopcję bitcoina do rozwoju firm grupy FAANG, którą tworzą Facebook, Apple, Amazon, Netflix i Google. Mark Yusko stwierdził, że bitcoin to sieć, a sieci rozwijają się w niesamowity sposób. Jego zdaniem to najszybsza sieć w historii, a jej wartość wynosi biliony dolarów. Porównał BTC do spółek FAANG, którym osiągnięcie obecnej pozycji zajęło 15-20 lat.

Cenowe przewidywania Yusko opierają się na założeniu, że pod względem wartości bitcoin będzie konkurował ze złotem. Powiedział, że skoro wartość pieniężna złota wynosi 4 bln USD, to wartość cyfrowego złota powinna być podobna. Aktualnie rynkowa wartość bitcoina wynosi niespełna 59 tys. USD, co daje kapitalizację na poziomie blisko 1,1 bln USD. Według prognoz Yusko, wartość BTC w ciągu najbliższych lat może wynieść nawet 235 tys. USD.

Inwestor z dystansem podchodzi do DOGE

Szef funduszu inwestycyjnego przewiduje, że Bitcoin stanie się podstawowym protokołem dla Internetu wartości i porównuje sieć BTC do protokołu TCP/IP – standardowego protokołu pozwalającego komputerom łączyć się i dzielić danymi w Internecie. Zapytany o inne protokoły lub kryptowaluty, takie jak ethereum, litecoin i dogecoin, które w ciągu ostatnich kilku dni osiągnęły swoje rekordy popularności, Yusko stwierdził, że istnieje miejsce na więcej kryptowalut. Podkreślił jednak, że nie jest fanem DOGE.

Istnieją tysiące monet i DOGE zalicza się do kategorii tych, które naprawdę są bezużyteczne. Są to tylko tokeny użytkowe, które nie mają żadnej podstawowej wartości lub możliwości zastosowania i ostatecznie znikną – podsumował.

Bitcoin - BTC - największa kryptowaluta na świecie
reklama
reklama