Maltański projekt bankowy Binance'a na manowcach | Wiadomości | CrypS.

Maltański projekt bankowy Binance’a na manowcach

Autor: Marek Lesiuk
Redaktor: Albert Czajkowski
binance

Founders Bank, założony przy współudziale Binance’a bank przyjazny – w założeniu – kryptoaktywom, w dalszym ciągu nie uzyskał licencji na działalność na Malcie.

Binance, największa obecnie giełda kryptowalut (a także instrumentów pochodnych), pierwotnie informowała o planach założenia na Malcie banku, przyjaznego walutom wirtualnym i ich użytkownikom. Plany zakładały uzyskanie licencji w toku kolejnego, 2019 roku.

Pomimo tego jednak, inicjatywa do dzisiaj nie doczekała się pozytywnej decyzji władz Malty. Dokładne przyczyny faktycznej – póki co – odmowy umożliwienia działalności Founders Bankowi pozostają niejasne.

Malta jest powszechnie uważana za jurysdykcję przyjazną cyberaktywom oraz projektom opartym na technologii blockchainu. Zarejestrowane są tam liczne giełdy kryptowalut oraz podmioty działające w branży fintechu.

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.