Malezja planuje zwalczać kradzież energii elektrycznej na potrzeby kopania BTC | Wiadomości | CrypS.

Malezja planuje zwalczać kradzież energii elektrycznej na potrzeby kopania BTC

Maciej Żerelik
malezja kryptowaluty

Malezyjskie państwowe przedsiębiorstwo energetyczne przygotowuje plany mające na celu ograniczenie kradzieży energii elektrycznej. Ma to związek z wydobywaniem Bitcoinów, które podobno również nabrało tempa.

Kradzież energii elektrycznej w Malezji jest podobno poważnym problemem. Według raportu z końca stycznia tego roku, lokalny rząd zastanawia się nad możliwymi sposobami ograniczenia jej rozprzestrzeniania się, ponieważ w ciągu ostatnich czterech lat odnotowano wzrost o ponad 400%.

Powyższe spowodowało podobno straty w wysokości około 2,3 miliarda RM. Taka kwota stanowi przybliżoną równowartość około 550 milionów dolarów.

Wzrost liczby przypadków jest niepokojącym trendem, ponieważ wpływa nie tylko na branżę energetyczną pod względem wartości, ale również na stabilność systemu zaopatrzenia w energię elektryczną i bezpieczeństwo publiczne.

W 2021 roku malezyjskie władze skonfiskowały sprzęt do wydobywania kryptowalut o łącznej wartości 13 milionów dolarów i wygląda na to, że kraj przygotowuje się do wprowadzenia dalszych środków zapobiegawczych.

Tenaga Nasional Berhad (TNB) jest największym przedsiębiorstwem energetycznym w kraju. Jego największym udziałowcem jest państwowy fundusz majątkowy – Khazanah Nasional Bhd.

TNB podobno zaproponowało wprowadzenie specjalnej taryfy dla górników Bitcoina. Co więcej chce, aby Komisja Energetyczna kraju wywarła na nich nacisk, tak aby ubiegali się o dostawy energii elektrycznej z legalnych źródeł. W sprawie tej wypowiedział się dyrektor generalny firmy Tenaga – Baharin Din:

Nieodpowiedzialni sprawcy robią to kosztem bezpieczeństwa i niezawodności dostaw dla ogółu społeczeństwa.

malezja kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.