Łotwa: Tortury i morderstwo by wyłudzić kryptowaluty? | Wiadomości | CrypS.

Łotwa: Tortury i morderstwo by wyłudzić kryptowaluty?

Redakcja
łotwa morderstwo tortury

Łotewska policja poinformowała o udaremnieniu brutalnego porwania i próby zabójstwa dwóch osób. Co najmniej jedna z nich posiadała znaczną ilość kryptowalut. Napastnik planował przeprowadzić tortury, aby ofiara wyjawiła swoje klucze prywatne.

Według oficjalnego komunikatu łotewskiej policji, niedoszły napastnik, mężczyzna zamieszkały w Rydze, urodzony w 1989 roku, wybrał na swoją ofiarę osobę posiadającą prawie 600 tys. dolarów w kryptowalutach i walutach fiducjarnych. Mężczyzna przygotował też asortyment „narzędzi” do torturowania swojej ofiary.

Według organów ścigania, po otrzymaniu kryptowalut napastnik zamierzał zabić swoją ofiarę i poszukiwał w tym celu zagranicznych wspólników.

Sprawca został aresztowany i oskarżony o naruszenie prawa karnego. Wg. policji, mężczyzna skrupulatnie obserwował codzienną rutynę wybranych ofiar i przygotował specjalne miejsce, w którym miał przeprowadzić tortury i dokonać morderstwa.

Podejrzany został aresztowany w dniu 7 października przez elitarną policyjną jednostkę antyterrorystyczną OMEGA i przyznał się do winy. Wcześniej mężczyzna był już karany za oszustwa.

Na Twitterze, kryptowalutowy komentator Jameson Loop stwierdził, że wraz z rosnącymi cenami, tego typu ataki mogą stać się coraz częstsze.

Jak uchronić się przed takimi sytuacjami?

Zanim kupisz broń lub zainstalujesz najnowszy system zabezpieczeń w swoim domu, powinieneś wiedzieć, że istnieją tańsze i być może bardziej rozsądne środki ostrożności, które można podjąć, aby uniknąć tego typu sytuacji.

Po pierwsze, „trzymaj gębę na kłódkę”. Nie chwal się ile zarobiłeś na ostatnich wzrostach i nie mów ludziom w barze po kilku drinkach, że kupiłeś bitcoina „lata temu”.

Nie dziel się swoim adresem BTC w Internecie. Kiedy to robisz, przestępcy mogą zobaczyć, ile kryptowalut posiadasz, a to z kolei może uczynić cię celem. Jeśli z jakiegokolwiek powodu musisz zamieścić w Internecie adres swojego portfela, upewnij się, że nie przechowujesz w nim dużej ilości środków i udostępniasz go tylko w konkretnym celu.

Pamiętaj też, że transakcje z portfela do portfela są dostępne publicznie (na większości blockchainów). Dlatego też, jeśli przenosisz duże kwoty z portfeli powiązanych z twoją osobą, rozważ użycie anonimowej waluty np. Monero lub mieszarki. W ten sposób uniemożliwisz śledzenie transakcji przestępcom.

łotwa morderstwo torturyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.