LocalBitcoins znosi opłaty dla ukraińskich użytkowników | Wiadomości | CrypS.

LocalBitcoins znosi opłaty dla ukraińskich użytkowników

Mariusz Przepiórka
localbitcoins

LocalBitcoins, jedna z wiodących giełd BTC typu P2P, podjęła decyzję o zniesieniu wszelkich opłat dla ukraińskich użytkowników, zarówno na terenie Ukrainy, jak i poza jej granicami. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Komunikat opublikowano na twitterowym koncie giełdy 1 marca, wraz ze szczegółowym wyjaśnieniem, co to oznacza dla ukraińskich użytkowników. W szczególności ukraińscy użytkownicy otrzymają bezpłatny portfel bitcoinowy niezależnie od ich lokalizacji, możliwość natychmiastowego otrzymania BTC w Ukrainie z dowolnego miejsca na świecie – bez opłat – jak również możliwość szybkiego przeliczenia BTC na ukraińską hrywnę.

Według Jukki Blomberga, dyrektora ds. marketingu w LocalBitcoins, podstawową wartością giełdy LocalBitcoins jest wolność. – Rozumiemy, że w chwili obecnej Ukraina stoi w obliczu niezwykle trudnych czasów. Z tego powodu LocalBitcoins usunął wszystkie opłaty dla swoich ukraińskich użytkowników – powiedział.

W bezpośrednim następstwie komunikatu (oraz innych wydarzeń), wolumen obrotu ukraińską walutą (hrywną ukraińską) na rynku kryptowalut osiągnął rekordowe wartości. Niezwykłe wyniki odnotowano na LocalBitcoins i Binance, ale także na znaczącej ukraińskiej giełdzie – Kuna.

Świat wspiera Ukrainę w walce z agresorem

Decyzja giełdy jest jednym z najnowszych przykładów wsparcia dla narodu ukraińskiego, który zmaga się z inwazją wojsk rosyjskich. Jednym z problemów, jakie spowodował ten konflikt, jest brak dostępu Ukraińców do konwencjonalnych systemów bankowych, co sprawiło, że w coraz większym stopniu polegają oni na kryptowalutach.

Od początku inwazji, która rozpoczęła się we wczesnych godzinach 24 lutego, datki w kryptowalutach napływają ze wszystkich zakątków świata. Są one kierowane głównie na konta ukraińskiego rządu, organizacji AidForUkraine, UkraineDAO, Unchain.Fund oraz NGO: Come Back Alive. W chwili obecnej wartość tych darowizn przekroczyła już 50 mln USD.

localbitcoins
reklama
reklama