LocalBitcoins trzyma się mocno mimo zmiany procedur | Wiadomości | CrypS.

LocalBitcoins trzyma się mocno mimo zmiany procedur

Mariusz Przepiórka
weryfikacja klientów na giełdzie localbitcoins.com nie doprowadziła do dużego odpływu inwestorów

Bitcoinowa giełda LocalBitcoins w czerwcu ubiegłego roku wprowadziła szereg zmian w swoich procedurach. Obejmowały one m.in. obowiązkową weryfikację tożsamości klientów oraz likwidację możliwości wymiany kryptowalut na gotówkę. Wbrew obawom fińska giełda typu peer-to-peer nie zanotowała stałego spadku obrotów, idąc w ślady wiodących giełd scentralizowanych, takich jak OKEx lub Coinbase.

W porównaniu z danymi sprzed roku, OKEx i Coinbase zanotowały spadki obrotów w wysokości 30% i 45%. Jednak od stycznia bieżącego roku obroty obu giełd wzrosły odpowiednio o 2500% i 800%. Podobną charakterystyką wykazują się dane dotyczące LocalBitcoins. Obroty fińskiej giełdy w porównaniu z danymi sprzed 12 miesięcy spadły o 27%, ale od stycznia bieżącego roku wzrosły o 40%.

W rozmowie z CoinDesk rzecznik giełdy LocalBitcoins przyznał, że transakcje gotówkowe stanowiły jedynie 0,5% wszystkich transakcji. Usunięcie ich z oferty giełdy nie miało dużego wpływu na wielkość obrotów. Giełda powstała w roku 2012, a w roku 2018 zanotowała roczny obrót w wysokości 27 mln USD. Niedawny wzrost obrotów to w dużej mierze efekt zwiększonej aktywności klientów z Argentyny (51%), Kolumbii (46%) i Wenezueli (125%).

Osobista i finansowa prywatność jest bardzo ważna dla wielu kryptowalutowych inwestorów, dlatego z niechęcią podchodzą do wszelkich wymogów identyfikacyjnych wprowadzanych przez kolejne platformy. Często wybierają oni również giełdy pozwalające na wymianę kryptowalut na gotówkę. Zmiany wprowadzone przez LocalBitcoins nie wywołały odpływu klientów, jednak zwiększenie ruchu na innych giełdach, które nie wymagają weryfikacji tożsamości jest wyraźne (np. giełda Hodl Hodl).

weryfikacja klientów na giełdzie localbitcoins.com nie doprowadziła do dużego odpływu inwestorów
reklama
reklama