Likwidacja Cryptopii wciąż bez terminu wypłaty rekompensat | Wiadomości | CrypS.

Likwidacja Cryptopii wciąż bez terminu wypłaty rekompensat

Mariusz Przepiórka
Cryptopia - upadła giełda kryptowalut

Likwidatorzy giełdy Cryptopia w ciągu ostatnich sześciu miesięcy odzyskali niemal 11 mln NZD. W najnowszym raporcie specjaliści z Grant Thornton podkreślają jednak, że proces jest bardzo trudny. Dokumenty giełdy wciąż są analizowane i likwidatorzy nie są w stanie podać przybliżonego terminu wypłaty rekompensat dla użytkowników Cryptopii.

Giełda zamknęła działalność w styczniu bieżącego roku po ataku hakerów, w którym skradziono około 16 mln USD. Do tej pory nie udało się nawet ustalić sposobu spłaty środków należących do klientów giełdy. Grant Thornton obecnie zajmuje się ponad 900 000 rachunkami giełdowymi, na których przechowywano ponad 900 różnych kryptowalut.

Cały proces doskonale pokazuje poziom złożoności branży kryptowalutowej, a także zagrożenia, z jakimi borykają się giełdy. Niedawno spore straty poniosła również giełda QuadrigaCX, a w tym miesiącu z rachunków południowokoreańskiej platformy Upbit zniknęło około 340 tys. USD.

Cryptopia - upadła giełda kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.