Liczba wielorybów Bitcoina wzrosła o 8,3% w ciągu miesiąca | Wiadomości | CrypS.

Liczba wielorybów Bitcoina wzrosła o 8,3% w ciągu miesiąca

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 roku

Od czasu rozpoczęcia wojny na linii Rosja-Ukraina, łączna liczba wielorybów bitcoina wzrosła o 8,3%. Adresy BTC posiadające od 1000 do 10 000 monet zaczęły akumulować jeszcze większe ilości podstawowej kryptowaluty.

Według danych Santiment, 2203 adresy posiadają obecnie co najmniej 1000 BTC. Jest to najwyższy poziom od 12 miesięcy. W tweecie firmy analitycznej możemy przeczytać:

Liczba adresów Bitcoin posiadających od 1k do 10k BTC wzrosła o 8,3% odkąd oficjalnie rozpoczęto wojnę na Ukrainie. 2203 adresów to najwyższy wynik od roku. Zarówno ten poziom, jak i poziom od 100 do 1000 BTC historycznie zapowiadały ruchy cen.

Akumulacja wśród dużych adresów BTC nie jest niczym nowym. Podczas poprzednich korekt rynkowych w 2017 i 2020 roku, Bitcoinowe wieloryby również w ogromnych ilościach gromadziły cyfrowe aktywo. W ciągu pierwszych 7 miesięcy 2021 roku długoterminowe byki kupiły prawie 2 miliony monet.

Krypto wieloryby

Oprócz Bitcoina, długoterminowi posiadacze innych kryptowalut również szybko powiększają swoje portfolia. Zgodnie z ostatnimi danymi Santiment, pod 336 adresami XRP znajduje się co najmniej 10 milionów monet.

Oprócz akumulacji wielorybów, wzrosła również ogólna liczba dużych transakcji.

Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 rokureklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.