Liczba adresów zawierających BTC przekroczyła 40 mln | Wiadomości | CrypS.

Liczba adresów zawierających BTC przekroczyła 40 mln

Mariusz Przepiórka
bitcoin on hand

Dane statystyczne z lutego wskazują na pozytywny sentyment wobec BTC, ponieważ liczba adresów z dodatnim saldem BTC osiągnęła rekordowy poziom. Dodatkowo portfele z dodatnim saldem coraz częściej hodlują swoje bitcoiny. Według danych firmy analitycznej Glassnode, ilość BTC w obiegu, które ostatnio były w obrocie w ciągu trzech do pięciu lat, osiągnęła czteroletni szczyt i wynosi nieco ponad 2,8 mln BTC.

Liczba adresów z dodatnim saldem rosła gwałtownie w latach 2019 i 2020, aż do połowy 2021 roku, kiedy to wzrost osiągnął poziom około 35 milionów adresów. Jednak od początku 2022 roku liczba adresów w tej kategorii ponownie gwałtownie wzrosła, osiągając według danych Glassnode nowy rekord wszech czasów: 40 276 163.

Nagły skok podaży BTC, które ostatnio były aktywne od trzech do pięciu lat temu, zbiega się ze szczytem ostatniej rozszerzonej hossy na początku 2018 roku. W odniesieniu do adresów z dodatnim saldem firma Glassnode odnotowała, że 817 445 z nich posiada co najmniej jednego całego BTC, co stanowi 10-miesięczny rekord.

40% spadek wartości BTC w porównaniu z rekordem

Dynamika podaży bitcoina dostarczyła w minionym miesiącu kilku istotnych danych. FSInsight poinformował 9 lutego, że 75% podaży BTC w obiegu nie jest płynne, ponieważ nie znajdowało się w obrocie od dłuższego czasu. Raport firmy badawczej opisał tę sytuację jako „beczkę prochu”, która jest gotowa wybuchnąć, gdy tylko umiarkowana ilość BTC zostanie zakupiona na rynku.

Polityczne turbulencje w Kanadzie i Ukrainie rzuciły więcej światła na zdolność bitcoina do utrzymania odporności na cenzurę. Niektórzy Kanadyjczycy przyjęli bitcoina, aby chronić swoje fundusze przed zamrożeniem, podczas gdy rząd ukraiński obecnie przyjmuje darowizny w BTC w związku z obroną przed rosyjską agresją. Według CoinGecko, BTC jest obecnie notowany na poziomie 37 827 USD, co stanowi spadek o około 45% w stosunku do rekordowego poziomu 69 000 USD z 10 listopada.

bitcoin on hand
reklama
reklama