Łączna wartość transakcji w sieci BTC przekroczyła 100 bilionów dolarów | Wiadomości | CrypS.

Łączna wartość transakcji w sieci BTC przekroczyła 100 bilionów dolarów

Maciej Żerelik
bitcoin

Skumulowana wartość transakcji bitcoinowych przekroczyła granicę 100 bilionów dolarów. Jednak rzeczywista aktywność na blockchainie znacznie odbiega od tych szacunków. Tak twierdzi analityk Ark Invest David Puell.


Puell przytoczył dane z Glassnode. Platforma ta oblicza transfery pomiędzy portfelami należącymi do tych samych użytkowników. Jego zdaniem liczba związana z realną aktywnością to 7,3 bln dolarów.

Wstrzymajcie konie, kowboje i kowbojki. Powyższe jest tylko kamieniem milowym. Należy ten wynik traktować z dystansem. Prawdziwa miara skumulowanej aktywności wynosi 7,3 biliona dolarów (skorygowana o zmiany i podmioty).

Aby uzyskać tę wartość, Puell wykluczył transakcje, które nie wiązały się z transferami pomiędzy dwoma odrębnymi podmiotami.

Przypomnijmy, że 22 sierpnia średnia opłata za transakcję w sieci BTC spadła poniżej 1 USD – po raz pierwszy od lipca 2020 roku.

bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.