Kurs Bitcoina skonsoliduje się jeszcze bardziej lub spadnie w 2023 roku | Wiadomości | CrypS.

Kurs Bitcoina skonsoliduje się jeszcze bardziej lub spadnie w 2023 roku

Redakcja
estonia

Cena bitcoina zaliczyła ogromny spadek w 2022 roku. Kurs zanurkował ponad 50% w ciągu zaledwie 12 miesięcy. Jednak platforma analityczna kryptowalut Santiment uważa, że to nie koniec. W nowym roku ma być jeszcze gorzej. Firma oparła swoje raczej niedźwiedzie przewidywania na aktywności wielorybów BTC.


Wieloryby BTC są sprzedawcami

Santiment rozpoczął swoją analizę prognoz na 2023 rok od podkreślenia znaczenia zachowania wielorybów BTC dla ruchów cenowych aktywa. Jest to w pewnym sensie oczywiste, ponieważ tego typu inwestorzy – którzy posiadają od 1000 do 100 000 BTC w jednym portfelu – mogą mieć większy wpływ, jeśli zdecydują się na sprzedaż lub kupno.

Byli oni dość aktywni na froncie kupna podczas hossy w 2021 roku, ale większość zmieniła swoją strategię w 2022 roku. Firma analityczna potwierdziła, że bitcoinowe wieloryby stały się ostatnio “sprzedawcami netto”, “a cena podążała za nimi”.

To wskazuje, że możemy przewidzieć dalszy ruch boczny lub nawet niższe ceny dla BTC w ciągu najbliższych 6-12 miesięcy.

santiment raport

W analizie dodano, że dna cenowe BTC znajdują się zazwyczaj po znacznym spadku aktywności wielorybów. Nie jest tak jednak w tym momencie. Obecnie każdego dnia występuje ponad 10 000 transakcji dokonywanych przez największych inwestorów, podczas gdy przy poprzednich dołkach liczba ta spadała do 1 200-2 500 dziennie.

Może to oznaczać, że musimy poczekać na dalszy spadek średniej, zanim dojdziemy do wniosku, że nawet duzi gracze się poddają.

Santiment przewidział, że spadek ceny nawet do 12 200 USD nie jest wykluczony. Pomiędzy tym poziomem a 14 600 dolarów znajdują się dwie zauważalne luki wolumenowe, które wieloryby mogą uznać za interesujące.

Inwestorzy indywidualni różnią się

Istnieje duża różnica pomiędzy tym, co robili inwestorzy detaliczni i wieloryby podczas poprzednich cykli niedźwiedzi. Historycznie rzecz biorąc, ci pierwsi łatwiej wpadali w panikę sprzedawali swoje walory, podczas gdy ci drudzy prowadzili akumulację.

Jednak na rynku niedźwiedzia w 2022 r. obserwujemy zupełnie inny obraz. Wieloryby pozbywały się swoich aktywów, jak wspomniano powyżej, podczas gdy inwestorzy detaliczni (posiadający od 0,1 do 10 BTC) faktycznie nadal kupowali.

W związku z tym ich skumulowane udziały osiągnęły w połowie października rekordowy poziom 15,9% całkowitej dostępnej podaży bitcoina.

estoniareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.