Ktoś przesłał 100 000 USD do giveaway scamu związanego z Michaelem Saylorem | Wiadomości | CrypS.

Ktoś przesłał 100 000 USD do giveaway scamu związanego z Michaelem Saylorem

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
jak uderzyć w scammerów i sprawić, że będzie im przykro

Oszustwa polegające na podszywaniu się pod inne osoby są rosnącym zagrożeniem świata kryptowalut. I co najgorsze wciąż wiele osób daje się na nie nabrać. Ostatni taki przykład dotyczył dyrektora generalnego MicroStrategy. Ktoś wysłał 2 BTC na adres scamu wykorzystującego jego nazwisko.

W oszustwach typu giveaway, napastnicy zazwyczaj podszywają się pod znaną postać i promują fałszywe kampanie oferujące podwojenie wszystkich bitcoinów wysłanych na ich adresy.

Nie trzeba dodawać, że ci, którzy dają się nabrać na to oszustwo, nigdy nie otrzymują żadnych BTC. Chociaż brzmi to zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe, ludzie nadal dają się na to nabrać.

Michael Saylor, dyrektor generalny MicroStrategy i prominentny zwolennik bitcoinów, jest jednym z najbardziej popularnych nazwisk w branży kryptowalutowej. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że oszuści często wykorzystują jego wizerunek do promowania takich scamów.

Napastnicy nadal tworzą strony internetowe wykorzystujące jego nazwisko, w których twierdzą, że podwoi on wszystkie BTC wysłane na jego adres z jego osobistych i firmowych udziałów. Jedna z ostatnio wykrytych takich stron była aktywna przez cały grudzień 2021 roku i otrzymała już 650 000 USD w BTC.

Uwagę przykuła jedna konkretna transakcja. Nieznany podmiot wysłał wczoraj dwa BTC o wartości prawie 100 000 USD pod adres scamerów.

Wcześniej scam-alert ostrzegał o innym podobnym adresie wykorzystującym nazwisko Saylora, który był aktywny w listopadzie. W ciągu całego miesiąca otrzymał on ponad 1 milion dolarów w 42 transakcjach.

jak uderzyć w scammerów i sprawić, że będzie im przykroreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.