Ktoś podszywa się pod twórcę bitcoina. Społeczność kryptowalut reaguje | Wiadomości | CrypS.

Ktoś podszywa się pod twórcę bitcoina. Społeczność kryptowalut reaguje

Satoshi Nakamoto

Entuzjaści największej z wirtualnych walut zwrócili się do Elona Muska, aby ten usunął z platformy X (dawnego Twittera) konto pod nazwą Satoshi Nakamoto.


Użytkownicy twierdzą, iż profil ten narusza warunki korzystania ze wspomnianego serwisu przeznaczonego do mikroblogowania, ponieważ podszywa się on pod legendarnego twórcę bitcoina (BTC).

Apel do Elona Muska

3 października br. popularny członek społeczności kryptowalut znany jako Pledditor napisał na platformie X, iż konto podające się za Satoshiego Nakamoto, jak i konto “Bitcoin” powinny zostać usunięte. Wedle jego argumentów oba są sprzeczne z warunkami korzystania ze wspomnianej platformy, które nie pozwalają na podszywanie się pod inne osoby i podmioty, a także tworzenie “zwodniczych” tożsamości.

Zdaniem wspomnianego użytkownika nie różni się to niczym od tworzenia fałszywego konta Tesli czy Elona Muska. Dodał obok, iż wedle obowiązujących reguł tożsamość nie może zostać sprzeniewierzona, jeśli dany profil nie wskazuje na to, że jest parodią, ponieważ w ten sposób oszukuje innych ludzi.

Satoshi Nakamoto to wielka zagadka

Do dziś nie wiadomo kto tak naprawdę jest anonimowym twórcą bitcoina. W ciągu ostatnich lat podszywać próbowało się pod niego wiele osób, jednak żadna z nich nie przedstawiła wystarczających dowodów, aby potwierdzić swoją rację. Tożsamość Satoshiego Nakamoto pozostaje więc przedmiotem dyskusji i nierozwiązaną zagadką. Prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się prawdy.

Jeżeli chodzi zaś o konto widniejące na platformie X, jako @satoshi podobno prowadzi je użytkownika o imieniu Andy Rowe. Przynajmniej w 2018 r. twierdził, iż publikuje na nim treści oraz jej “kuratorem” dodawanych cytatów.

Wspomniany profil nie był aktywny od 31 października 2018 r. Dopiero 2 października 2023 r. z konta opublikowano nowy post, który twierdzi, iż w kolejnych miesiącach będzie badać różne aspekty BTC, które nie zostały ujęte w jego Białej Księdze. Nie spodobało się to jednak zwolennikom czołowej kryptowaluty. Ci bowiem zaczęli nawoływać do jego usunięcia. 

Satoshi Nakamotoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.