Kryptowaluty w Wielkiej Brytanii zyskują popularność | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty w Wielkiej Brytanii zyskują popularność

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wielka brytania kryptowaluty

W swoim najbardziej kompleksowym jak dotąd sprawozdaniu na temat kryptowalut, brytyjski urząd ds. postępowania finansowego (FCA) podkreślił, że od 2018 r. zyskały one popularność i udział w rynku. Według raportu nawet 2,6 mln brytyjczyków posiada aktywa cyfrowe.

Zgodnie z raportem FCA opublikowanym na początku tego tygodnia, od czasu pierwszego opracowania w 2018 roku, społeczeństwo i władze lokalne Wielkiej Brytanii, stały się o wiele bardziej kompetentne w zakresie walut cyfrowych.

Dwa lata temu, organizacja “watchdogs” i Bank Centralny Anglii, zastanawiały się nawet nad “potencjalnym zakazem sprzedaży detalicznym konsumentom, instrumentów pochodnych, które odwołują się do pewnych typów aktywów kryptograficznych”.

W następstwie piątej dyrektywy w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy (5AMLD), wprowadzonej w styczniu tego roku, FCA stała się organem nadzorczym ds. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML/CTF) brytyjskich przedsiębiorstw zajmujących się kryptowalutami. Od tego czasu w raporcie stwierdzono, że nielegalna działalność wykorzystująca aktywa cyfrowe na wyspach znacznie spadła.

Niemniej jednak FCA “nadal współpracuje z rządem i Bankiem Anglii, w ramach brytyjskiej grupy zadaniowej ds. aktywów kryptograficznych, w celu zrozumienia i zaradzenia potencjalnym szkodom związanym z kryptowalutami, oraz wspierania innowacji w interesie konsumentów”.

Dowodem na postępy Wielkiej Brytanii w dziedzinie walut cyfrowych był budżet na rok 2020. Rząd ogłosił plany konsultacji w sprawie “włączenia niektórych kryptowalut w zakres rozporządzenia o promocji finansowej” i rozpoczął negocjacje w sprawie szerszego podejścia regulacyjnego. Obejmują one “nowe aspekty związane z tzw. “stablecoinami”.

Posiadacze kryptowalut w Wielkiej Brytanii

W niedawno opublikowanym dokumencie przeanalizowano także, w jaki sposób mieszkańcy Wielkiej Brytanii podchodzą do swoich inwestycji w kryptowaluty. 79% właścicieli aktywów cyfrowych to mężczyźni, a 69% to osoby powyżej 35 roku życia.

“Szacujemy, że 3,86% całej populacji posiada obecnie kryptowaluty. Połowa z nich posiada cyfrowe aktywa o wartości poniżej 260 funtów”.

– napisano w raporcie.

Większość uczestników wykazała się odpowiednią edukacją, ponieważ 92% “poprawnie określiło definicję kryptowaluty”, 89% rozumie brak “ochrony regulacyjnej”, a 15% odpowiedziało, że spodziewa się szybkich zysków.

Bardziej pozytywnie niż poprzednio, 92 proc. stwierdziło, że nie pożyczało środków na zakup kryptowalut. Jest to zupełnie inna sytuacja niż podczas parabolicznego wzrostu cen w latach 2017/2018, kiedy to wiele osób zadłużało się, aby wejść na rynek.

Kolejny optymistyczny wynik tegorocznego raportu wskazuje, że tylko 27% “populacji nigdy nie słyszało o kryptowalutach, w porównaniu do 58% w badaniu konsumenckim FCA w 2019 roku”.

W raporcie podkreślono znaczenie przekazu medialnego, gdyż “odgrywa on coraz ważniejszą rolę we wprowadzaniu konsumentów na rynek kryptowalut”. Niemal połowa uczestników narzekała jednak, na mylące media i fałszywe wiadomości.

wielka brytania kryptowalutyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.