Kryptowaluty uzależniają: ponad 100 przypadków w jednym szpitalu | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty uzależniają: ponad 100 przypadków w jednym szpitalu

Mariusz Przepiórka
Kryptowaluty uzależniają

Według informacji z BBC, uzależnienie od kryptowalut może prowadzić do zarzutów karnych, a nawet hospitalizacji w celu leczenia tego uzależnienia. Pewien człowiek popadł nawet w długi, gdy stracił ponad milion USD należący do innych ludzi, próbując powtórzyć swój poprzedni sukces w handlu kryptowalutami. BBC nie podała tożsamości mężczyzny, ponieważ nadal jest poddawany leczeniu w szpitalu, i został przedstawiony jako Jake.

Obecnie poddawany jest leczeniu w jednym z niewielu szpitali w Wielkiej Brytanii, które zajmują się osobami z obsesją na punkcie wartości kryptowalut. Według relacji Jake’a, stracił on miliony funtów handlując kryptowalutami. Po raz pierwszy kupił bitcoiny w 2015 roku, ale jego problem z uzależnieniem zaczął się dopiero kilka lat temu.

Mógłbym dokładnie określić moment, w którym stało się to problemem. Odkładana przeze mnie suma malała, ale wchodziłem w kolejne transakcje i byłem gotów zaryzykować ostatnie pieniądze, jakie miałem. Skończyło się na tym, że odzyskałem prawie wszystko co straciłem, w jednej transakcji. To było uczucie absolutnej euforii. – mówi Jake

Coraz więcej uzależnionych w szpitalach

To uczucie euforii w połączeniu z problemami w jego małżeństwie i życiu osobistym szybko zmieniło go w kryptowalutowego „narkomana”. W tym czasie był odpowiedzialny za miliony funtów należące do innych ludzi. Wkrótce zaczął handlować funduszami klientów w nadziei na podwojenie swojego poprzedniego sukcesu w handlu.

Za pierwszym razem straciłem wszystko w ciągu około 20 minut jednej nocy. Rynek zmieniał się bardzo szybko i wszystko upłynniłem. – przyznał

Jake’owi postawiono zarzuty karne za defraudację, ale z pomocą rodziny udało mu się spłacić swojemu pracodawcy 1,5 mln GBP. Obecnie jest leczony z powodu uzależnienia. Nikt nie prowadzi statystyk dotyczących liczby osób uzależnionych od handlu kryptowalutami. Jednak Tony Marini, główny doradca w klinice uzależnień w szpitalu Castle Craig w Peebles, powiedział, że widzi coraz więcej uzależnionych w Szkocji. W ciągu ostatnich kilku lat klinika leczyła ponad 100 osób uzależnionych od kryptowalut.

Kryptowaluty uzależniają
reklama
reklama