Kryptowaluty uzależniają: ponad 100 przypadków w jednym szpitalu | Wiadomości | CrypS.

Kryptowaluty uzależniają: ponad 100 przypadków w jednym szpitalu

Redaktor: Albert Czajkowski
Kryptowaluty uzależniają

Według informacji z BBC, uzależnienie od kryptowalut może prowadzić do zarzutów karnych, a nawet hospitalizacji w celu leczenia tego uzależnienia. Pewien człowiek popadł nawet w długi, gdy stracił ponad milion USD należący do innych ludzi, próbując powtórzyć swój poprzedni sukces w handlu kryptowalutami. BBC nie podała tożsamości mężczyzny, ponieważ nadal jest poddawany leczeniu w szpitalu, i został przedstawiony jako Jake.

Obecnie poddawany jest leczeniu w jednym z niewielu szpitali w Wielkiej Brytanii, które zajmują się osobami z obsesją na punkcie wartości kryptowalut. Według relacji Jake’a, stracił on miliony funtów handlując kryptowalutami. Po raz pierwszy kupił bitcoiny w 2015 roku, ale jego problem z uzależnieniem zaczął się dopiero kilka lat temu.

Mógłbym dokładnie określić moment, w którym stało się to problemem. Odkładana przeze mnie suma malała, ale wchodziłem w kolejne transakcje i byłem gotów zaryzykować ostatnie pieniądze, jakie miałem. Skończyło się na tym, że odzyskałem prawie wszystko co straciłem, w jednej transakcji. To było uczucie absolutnej euforii. – mówi Jake

Coraz więcej uzależnionych w szpitalach

To uczucie euforii w połączeniu z problemami w jego małżeństwie i życiu osobistym szybko zmieniło go w kryptowalutowego „narkomana”. W tym czasie był odpowiedzialny za miliony funtów należące do innych ludzi. Wkrótce zaczął handlować funduszami klientów w nadziei na podwojenie swojego poprzedniego sukcesu w handlu.

Za pierwszym razem straciłem wszystko w ciągu około 20 minut jednej nocy. Rynek zmieniał się bardzo szybko i wszystko upłynniłem. – przyznał

Jake’owi postawiono zarzuty karne za defraudację, ale z pomocą rodziny udało mu się spłacić swojemu pracodawcy 1,5 mln GBP. Obecnie jest leczony z powodu uzależnienia. Nikt nie prowadzi statystyk dotyczących liczby osób uzależnionych od handlu kryptowalutami. Jednak Tony Marini, główny doradca w klinice uzależnień w szpitalu Castle Craig w Peebles, powiedział, że widzi coraz więcej uzależnionych w Szkocji. W ciągu ostatnich kilku lat klinika leczyła ponad 100 osób uzależnionych od kryptowalut.

Kryptowaluty uzależniająreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.