Kryptowalutowy weteran sięgnął po swoje BTC z 2010 roku | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowy weteran sięgnął po swoje BTC z 2010 roku

Mariusz Przepiórka
Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 roku

Kryptowalutowi analitycy dostrzegli, że jeden z weteranów branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 roku. Poruszenie wywołał fakt, że z dwóch portfeli, które przez ponad dekadę pozostawały uśpione, przeniesiono kwotę 100 BTC.

Przed dzisiejszą transakcją adresy portfeli pozostawały nieaktywne od czasu wpłaty nagrody w wysokości 50 BTC niespełna 11 lat temu. Jedynym wyjątkiem były dwie przychodzące transakcje w wysokości 0,00000547 BTC, do których doszło w ostatnich sześciu miesiącach. Transakcja z 25 lutego łączyła obydwa adresy, stąd wniosek, że oba adresy należą do jednego właściciela. Oba bloki wydobyto w odstępie kilku godzin 10 czerwca 2010.

Obecnie wartość bitcoina wynosi około 49,800 USD, co sprawia, że waluty weterana są warte blisko 5 mln USD. W czasie ich wydobycia BTC był notowany na poziomie 0,08 USD. Łatwo policzyć, że od tamtego czasu wartość kryptowaluty wzrosła o kosmiczne 622 500 razy. Połowa wspomnianych bitcoinów została przeniesiona do portfela należącego do niemieckiej giełdy peer-to-peer Bitcoin.de, która działa od 2011 roku. Na razie pozostałe monety znajdują się na nowo utworzonym adresie.

Ruchy kryptowalut sprzed 10 lat należą do rzadkości

Kryptowaluty wydobyte w blokach o numerach 60365 i 60385 prawdopodobnie nie należą do Satoshiego Nakamoto, który, według różnych doniesień, sam mógł wydobyć przynajmniej 1,1 mln BTC.

Ruch kryptowalut z 2010 roku jest rzadkim zjawiskiem. Badacze i analitycy przestrzeni kryptowalutowej w 2021 roku zidentyfikowali zaledwie 18 transakcji obejmujących BTC z danymi wejściowymi sięgającymi 2010 roku. W maju 2020 roku 50 BTC wydobytych w 2009 roku zostało przeniesionych z adresu wydobycia, co wywołało wielkie poruszenie w społeczności kryptowalutowej i sugestie, że ten adres mógł należeć do Satoshiego Nakamoto.

Jeden z weteranów tej branży sięgnął po swoje zasoby BTC z 2010 rokureklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.