Kryptowalutowi inwestorzy stracili rekordowe 7,3 mld USD w 3 dni | Wiadomości | CrypS.

Kryptowalutowi inwestorzy stracili rekordowe 7,3 mld USD w 3 dni

Mariusz Przepiórka
Spadki na rynku kryptowalut

Spadek wartości BTC, który odnotowano od czwartku do soboty oznacza największą w historii stratę na tej najważniejszej kryptowalucie pod względem kapitalizacji rynkowej.


W ciągu wspomnianych trzech dni inwestorzy odnotowali łączną stratę w wysokości 7,3 mld USD. Według danych firmy analitycznej Glassnode, około 555 000 BTC sprzedano w tych dniach w cenie od 18 000 do 23 000 USD, przy czym wielu sprzedających kupiło wcześniej BTC po znacznie wyższych cenach.

Krótkoterminowi posiadacze osiągnęli współczynnik Spent Output Profit Ratio równy temu z bessy w 2018 roku, co oznacza, że ich zyski są ogólnie niższe. Niektórzy długoterminowi posiadacze doświadczyli „głębokiej kapitulacji” po zakupie BTC po rekordowo wysokich cenach wynoszących prawie 69 000 USD i sprzedaniu ich za cenę bliższą 18 000 USD.

Rynek BTC przypomina historyczne bessy

Analityk kryptowalutowy z firmy GlobalBlock, Marcus Sotiriou, powiedział Decrypt, że BTC może znajdować się w pobliżu punktu tymczasowego dna, ponieważ kryptowaluta historycznie osiągała dołek, gdy procent podaży w zysku (PSP) wynosił od 40 do 50%. Dane wskazywały, że gdy ceny kryptowaluty osiągnęły poziom 17,7 tys. USD, tylko 49% podaży BTC było zyskowne. Historyczne bessy osiągały dno i konsolidowały się, gdy 40 do 50% podaży przynosiło zyski. Przekonania inwestycyjne osób, które zainwestowały środki w BTC i inne kryptowaluty są obecnie wystawiane na poważną próbę.

– Ważne jest, aby zauważyć, patrząc na te dane historyczne, że bitcoin nie przeszedł przez okres trwałej inflacji – powiedział Sotiriou w poniedziałkowym oświadczeniu. – Być może zbliżamy się do tymczasowego dna, ponieważ pojawia się coraz więcej wymuszonych likwidacji. Nie możemy jednak być pewni trwałego trendu wzrostowego, dopóki inflacja nie spowolni w przekonujący sposób.

Spadki na rynku kryptowalut
reklama
reklama