Kraken wraca na japoński rynek | Wiadomości | CrypS.

Kraken wraca na japoński rynek

Mariusz Przepiórka
kraken wraca do japoni

Amerykańska giełda kryptowalutowa Kraken wznawia świadczenie usług dla mieszkańców Japonii. Spółka wraca na ten rynek po blisko dwóch latach nieobecności wynikającej z nadmiernej, zdaniem giełdy, aktywności japońskich regulatorów.

Należąca do Krakena spółka Payward Asia uzyskała licencję giełdy kryptowalutowej i to za jej pośrednictwem giełda będzie świadczyć usługi w Japonii. Ponadto spółka dołączyła do organizacji Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA) nadzorującej branżę kryptowalutową.

Wcześniej Kraken był jedną z kilku platform, które uzyskały zgodę na czasowe świadczenie usług bez licencji. Warunkiem było rozpoczęcie procesu ubiegania się o licencję, jednak ostatecznie Kraken wycofał się z rynku w roku 2018. Oficjalną przyczyną były wysokie koszty prowadzenia działalności w Japonii. Ruch giełdy nastąpił po tym, gdy regulatorzy stali się zbyt ambitni i znacząco ograniczyli działalność giełd kryptowalutowych. Był to efekt strat w wysokości blisko 540 mln USD poniesionych przez atak hakerski na Coincheck.

Giełda zapowiada poszerzenie oferty

Początkowa oferta Payward Asia będzie ograniczona do transakcji obejmujących pięć głównych aktywów: Bitcoin (XBT), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC). Giełda zapowiada jednak, że wkrótce udostępni kolejne aktywa. Dokładnej daty oraz nowych aktywów jednak nie podaje. Uruchomienie działalności zaplanowano na połowę września. Kraken wskazuje również, że mieszkańcy Japonii będą musieli otworzyć rachunek w Payward Asia, aby korzystać z usług w swoim kraju. Dotyczy to również obecnych klientów, ponieważ spółka nie planuje przenoszenia istniejących rachunków.

Japonia wyróżnia się na tle innych krajów azjatyckich pod względem regulacyjnym. W szczególności na tle Indii i Chin, które niemal całkowicie uniemożliwiły funkcjonowanie firm kryptowalutowych. W takich warunkach ekspansja Krakena potwierdza, że Japonia zamierza stać się globalnym hubem kryptowalutowym.

kraken wraca do japonireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.