Kraken wraca na japoński rynek | Wiadomości | CrypS.

Kraken wraca na japoński rynek

Mariusz Przepiórka
kraken wraca do japoni

Amerykańska giełda kryptowalutowa Kraken wznawia świadczenie usług dla mieszkańców Japonii. Spółka wraca na ten rynek po blisko dwóch latach nieobecności wynikającej z nadmiernej, zdaniem giełdy, aktywności japońskich regulatorów.

Należąca do Krakena spółka Payward Asia uzyskała licencję giełdy kryptowalutowej i to za jej pośrednictwem giełda będzie świadczyć usługi w Japonii. Ponadto spółka dołączyła do organizacji Japan Virtual Currency Exchange Association (JVCEA) nadzorującej branżę kryptowalutową.

Wcześniej Kraken był jedną z kilku platform, które uzyskały zgodę na czasowe świadczenie usług bez licencji. Warunkiem było rozpoczęcie procesu ubiegania się o licencję, jednak ostatecznie Kraken wycofał się z rynku w roku 2018. Oficjalną przyczyną były wysokie koszty prowadzenia działalności w Japonii. Ruch giełdy nastąpił po tym, gdy regulatorzy stali się zbyt ambitni i znacząco ograniczyli działalność giełd kryptowalutowych. Był to efekt strat w wysokości blisko 540 mln USD poniesionych przez atak hakerski na Coincheck.

Giełda zapowiada poszerzenie oferty

Początkowa oferta Payward Asia będzie ograniczona do transakcji obejmujących pięć głównych aktywów: Bitcoin (XBT), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC). Giełda zapowiada jednak, że wkrótce udostępni kolejne aktywa. Dokładnej daty oraz nowych aktywów jednak nie podaje. Uruchomienie działalności zaplanowano na połowę września. Kraken wskazuje również, że mieszkańcy Japonii będą musieli otworzyć rachunek w Payward Asia, aby korzystać z usług w swoim kraju. Dotyczy to również obecnych klientów, ponieważ spółka nie planuje przenoszenia istniejących rachunków.

Japonia wyróżnia się na tle innych krajów azjatyckich pod względem regulacyjnym. W szczególności na tle Indii i Chin, które niemal całkowicie uniemożliwiły funkcjonowanie firm kryptowalutowych. W takich warunkach ekspansja Krakena potwierdza, że Japonia zamierza stać się globalnym hubem kryptowalutowym.

kraken wraca do japoni
reklama
reklama