Kraken wprowadza obsługę transakcji w CHF | Wiadomości | CrypS.

Kraken wprowadza obsługę transakcji w CHF

Mariusz Przepiórka
Giełda kryptowalut Kraken

Giełda kryptowalutowa Kraken poinformowała, że jej platforma tradingowa rozpoczyna obsługę transakcji we frankach szwajcarskich. Według jej oficjalnego bloga giełda nawiązała współpracę z Bank Frick z siedzibą w Liechtensteinie i obecnie obsługuje już sześć tradycyjnych walut. Poza frankiem szwajcarskim są to dolar amerykański, dolar kanadyjski, euro, funt szterling i jen.

Transakcje z wykorzystaniem CHF można zawierać od piątku, a w parach z frankiem znajdą się Bitcoin i Ethereum. W przyszłości jednak giełda zamierza dodać do swej oferty kolejne pary kryptowalutowe oparte na CHF. Minimalny limit wpłat dokonywanych w szwajcarskiej walucie wynosi 100 CHF, natomiast górna granica to 10 mln CHF na pojedynczą transakcję.

Kraken istnieje od 2011 roku, jednak dopiero w lipcu wprowadziła możliwość wpłat i wypłat w tradycyjnych walutach. Stało się to możliwe dzięki współpracy z firmą Etana Custody, której portfele walutowe łączą się bezpośrednio z rachunkami klientów giełdy.

Giełda kryptowalut Kraken
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.