Kraken prawdopodobnie w przyszłym roku wejdzie na rynek giełdowy | Wiadomości | CrypS.

Kraken prawdopodobnie w przyszłym roku wejdzie na rynek giełdowy

Maciej Żerelik
kraken wraca do japoni

Według doniesień z mainstreamowych mediów, giełda kryptowalut Kraken może niedługo wejść na giełdę i sprzedawać swoje akcje na publicznym rynku.

Kraken może uruchomić SPAC lub IPO

Charles Gasparino z Fox Business donosi, że według kierownictwa Krakena, firma planuje sprzedaż akcji korporacyjnych. Według niego, kierownictwo „rozważa wejście na giełdę, być może poprzez SPAC lub IPO”. W przypadku SPAC (Special Purpose Acquisition Company), Kraken stworzyłby firmę bez działalności komercyjnej, specjalnie w celu pozyskania kapitału w ramach IPO. W przypadku pierwszej oferty publicznej (IPO) Kraken sprzedawałby akcje swojej firmy.

Gasparino dodał, że IPO Krakena może odbyć się „jakoś w przyszłym roku” i zauważył, że członkowie branży kryptowalutowej „spodziewają się wielu kryptowalutowych SPAC-ów jeszcze tego lata”.

Gasparino podkreślił, że branża spodziewa się również większej kontroli regulacyjnej. Prawdopodobnie odnosił się on do różnych działań podejmowanych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd w ciągu ostatnich kilku lat.

Kraken może być drugą lub trzecią krypto platformą, która wejdzie na giełdę

Swoje plany wejścia na giełdę ogłosiły niedawno Coinbase i eToro. Oznacza to, że Kraken byłby drugą lub trzecią dużą firmą handlującą kryptowalutami notowaną na rynku giełdowym.

Póki co sam Kraken nie potwierdził tezy Gasparino. Jednak dyrektor generalny firmy –  Jesse Powell, poruszył taką możliwość w telewizji Bloomberga w dniu 4 marca. Stwierdził, że firma jest „z pewnością na dobrej drodze do wejścia na giełdę”, ale nie jest na to gotowa przy obecnej wycenie. Zasugerował, że IPO może mieć miejsce w 2022 roku, ale powiedział, że „nie ma na to żadnych gwarancji”. Dzisiejsze wiadomości sugerują, że w strukturze korporacyjnej Krakena jest więcej kierowników, którzy popierają ten pomysł.

kraken wraca do japonireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.