Koreańskie giełdy kryptowalutowe w walce z pedofilią | Wiadomości | CrypS.

Koreańskie giełdy kryptowalutowe w walce z pedofilią

Marek Lesiuk
korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalut

Jak wynika z doniesień lokalnego portalu ChainNews, niektóre co bardziej popularne giełdy wymiany kryptowalut w Korei Płd. nawiązały współpracę z tamtejszymi organami wykonawczymi (oczywiście na czele z policją) w dziedzinie ścigania pedofilii.

Platformy Bithumb, Coinone, Korbit oraz Upbit zadeklarowały pomoc w śledzeniu łańcuchów transakcji, wykorzystywanych przez przestępców do czerpania i transferowania zysków z nielegalnej i obrzydliwej „kinematografii internetowej”.

Chodzi tutaj o głośną w kraju sprawę „Nth room”. Była to seria aktów przestępczości pornograficznej, w której wykorzystywano szantażowane i/lub fizycznie zmuszane osoby do występowania w nagraniach o wiadomym charakterze. Liczba potwierdzonych ofiar wynosi co najmniej 74 (w tym nie mniej niż 16 nieletnich), aczkolwiek szacuje się, że mogą być ich nawet tysiące.

Nagrania były następnie udostępniane – odpłatnie, rzecz jasna – użytkownikom sekretnych chatroomów w chmurze Telegram. I właśnie te płatności, dokonywane (jak nietrudno się domyślić) także, a może przede wszystkim, w walutach wirtualnych, wspomniane giełdy podjęły się wytropić.

Akcja ścigania grupy stojącej za schematem – w tym zwłaszcza jej założyciela, Cho Joo-bin’a, pseudonim „Doctor” – zamieniła się w pewnym momencie w narodowe polowanie na przestępców (nie ma co kryć, że wyjątkowo zwyrodniałych). W ich wyśledzeniu i ujęciu w różny sposób pomogło ponad 2 mln 600 tys. obywateli Republiki Korei. Sam „Doctor” po aresztowaniu przeprosił (nieco poniewczasie) za swoje postępowanie. Jak stwierdził:

„Thank you for stopping my life as a devil that I could not stop”

Nie będzie w tym miejscu nietaktem stwierdzenie, że jest autokrytyzm raczej uzasadniony.

Wykorzystanie chmury Telegramu nie jest oczywiście przypadkowe. Oferowane przezeń silne szyfrowanie i wysoki stopień prywatności, mające zapewniać użytkownikom ochronę wolności słowa przed zakusami rządów, przyciąga także (co niefortunne, lecz niestety logiczne) przestępców, pedofilów, członków Państwa Islamskiego i inne obmierzłe indywidua.

korea południowa bliska uchwalenia regulacji na rynku kryptowalut
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.