Korea Południowa: podatek od kryptowalut zawieszony do 2025 r. | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa: podatek od kryptowalut zawieszony do 2025 r.

Anna Sutowicz
Regulacje prawne dotyczące kryptowalut w Korei Południowej

Podatek od akcji i handlu kryptowalutami, który miał zostać wprowadzony w Korei Południowej w przyszłym roku został zawieszony na ok. 2 lata. Poinformował o tym Choo Kyung-ho, nowy wicepremier i minister finansów.


Rząd Korei Południowej zamierza rozpocząć opodatkowanie kryptowalut dopiero po ustabilizowaniu, dotychczas niestabilnego rynku. 2 maja w trakcie przesłuchania personelu, zorganizowanego przez Komisję Planowania i Finansów Zgromadzenia Narodowego, wicepremier Choo Kyung-ho wygłosił oświadczenie dotyczące spraw podatkowych. Kyung-ho stwierdził, że rząd opóźni opodatkowanie wirtualnej waluty o dwa lata:

Jeśli podatek dochodowy od inwestycji finansowych jest odroczony o dwa lata, słuszne jest postrzeganie opodatkowania waluty wirtualnej jako dwuletniego odroczenia w tych samych ramach.

Rząd Korei Południowej zamierzał rozpocząć opodatkowanie kryptowalut w październiku ubiegłego roku. Następnie opóźnił czas opodatkowania do stycznia 2022 roku, później do stycznia 2023 r. Obecnym zamiarem jest ponowne opóźnienie opodatkowania kryptowalut do stycznia 2025 r.

Kyung-ho powiedział, że poza odroczeniem podatku dochodowego od inwestycji finansowych, rząd ma w planach także dalsze obniżenie podatku od transakcji papierami wartościowymi. Zamierza w ten sposób pobudzić obrót giełdowy:

Ważne jest również obniżenie podatku od transakcji papierami wartościowymi, aby stworzyć warunki dla dobrych funduszy i inwestorów do wejścia na giełdę.

Rząd zamierza obniżyć podatek o 0,08%. O zakresie cięcia podatków, rząd ma zadecydować w późniejszym terminie.

Plany Korei Południowej są spowodowane usztywnieniem wynikającym z serii negatywnych informacji na rynku finansowym, takich jak m.in. blokada głównych miast w Chinach i przedłużająca się inwazja Rosji na Ukrainę. Niepewność ta przyczyniła się do zamrożenia giełdy i spadku żywotności gospodarczej.

Regulacje prawne dotyczące kryptowalut w Korei Południowej
reklama
reklama