Kopacz kryptowalut ukradł moc obliczeniową o wartości 5 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Kopacz kryptowalut ukradł moc obliczeniową o wartości 5 mln USD

Mariusz Przepiórka
mining kryptowalut - kopanie kryptowalut

Marc Merrill, milioner działający w branży gier komputerowych był jedną z ofiar oszusta, który kradł tożsamości i wykorzystywał je do kupowania mocy obliczeniowej do kopania kryptowalut m.in. w Amazonie i Google. Fakt ten ujrzał światło dzienne po ujawnieniu akt sprawy sądowej.

Pochodzący z Singapuru Matthew Ho kradł tożsamości i za ich pomocą pozyskał moc obliczeniową o łącznej wartości 5 mln USD. Marc Merrill, współzałożyciel i prezes Riot Games jest najbardziej znaną ofiarą oszusta. Według akt sprawy Ho wykorzystał dane karty kredytowej American Express należącej do Merrilla.

Proceder trwał kilka miesięcy i przez pewien czas oszust był największym użytkownikiem Amazon Web Services. Przed wykryciem kradzieży z karty kredytowej Merrilla opłacono kilka rachunków za wykorzystane usługi. Aby się uwiarygodnić, Ho spreparował nawet prawo jazdy  na nazwisko prezesa Riot Games. Singapurczyk odpowie za oszustwa i kradzież tożsamości.

mining kryptowalut - kopanie kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.