Konto twitterowe jednostki amerykańskiej armii zhakowane | Wiadomości | CrypS.

Konto twitterowe jednostki amerykańskiej armii zhakowane

Marek Lesiuk
US Army

Konto na Twitterze, należące do Fort Bragg, bazy amerykańskiej armii zlokalizowanej w Karolinie Północnej, padło ofiarą hakerskiego przejęcia.

Wedle oficjalnie opublikowanej wersji wydarzeń, nieznani (póki co) sprawcy przejęli kontrolę nad kontem. Następnie poczęli udostępniać treści oraz angażować się w dyskusje na portalu.

Charakter tychże treści zaalarmował obserwatorów o wrogim przejęciu, poruszał on bowiem tematy łóżkowe w wydaniu nieprzeznaczonym dla oczu dzieci oraz niedopuszczalnym w miejscu pracy.

Niedługo potem całe konto zostało usunięte lub zawieszone, znikając z internetu. Wspomniane treści były już usunięte, gdy profil bazy ponownie uaktywnił się na Twitterze.

Rzecznik bazy, informując o włamaniu, przeprosił sympatyków oraz zapowiedział przegląd i wzmocnienie procedur bezpieczeństwa. Jednocześnie, sprawę skierowano do Wydziału Śledztw Kryminalnych Armii, który podejmie działania mające ustalić sprawców włamania.

Fort Bragg, nazwany na cześć konfederackiego bohatera Wojny Secesyjnej, gen. Braxtona Bragga, jest miejscem stacjonowania 18 Korpusu Powietrznodesantowego Armii.

Zlokalizowane jest tam także Dowództwo Operacji Specjalnych (SOCOM) oraz liczne inne struktury i jednostki. Jest jedną z największych placówek armii, na stałe mieszka tam około 30 tys. żołnierzy i ich rodzin.

US Army
reklama
reklama