Kongresmen USA chce przejrzeć wszystkie pliki Binance US dot. bezpieczeństwa konsumentów | Wiadomości | CrypS.

Kongresmen USA chce przejrzeć wszystkie pliki Binance US dot. bezpieczeństwa konsumentów

Anna Sutowicz
Bittrex kończy działalność w USA

Kongresmen Stanów Zjednoczonych chce przejrzeć wszystkie pliki Binance US związane z bezpieczeństwem konsumentów. Zadał również parę pytań.


Brian Shroder, czyli prezes i dyrektor generalny Binance US, otrzymał list z Komisji do spraw Nadzoru i Reformy Rządu Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych. To prośba o pilne ujawnienie oficjalnych dokumentów potwierdzających przestrzeganie przez giełdę protokołów bezpieczeństwa zorientowanych na inwestorów.

Giełdy kryptowalut nie współpracują z rządem USA

Kongres stwierdził, że w czasie, kiedy niektóre giełdy sprawdzają kryptowaluty przed wprowadzeniem ich do obrotu, inne pozwalają na notowanie aktywów cyfrowych z niewielką lub nawet z żadną weryfikacją. Podkreślono niepokojący brak udziału niektórych giełd kryptowalut w pomaganiu rządowi USA w ograniczeniu oszustw finansowych:

Niepokojący jest szybki wzrost oszustw i nadużyć konsumenckich. Niepokojący jest również widoczny brak działań ze strony giełd kryptowalut w celu ochrony konsumentów dokonujących transakcji za pośrednictwem ich platform.

Kryptowaluty stały się ulubionymi środkami płatniczymi oszustów, jak również ich ulubioną przynętą na niczego niepodejrzewające ofiary. Roczna kwota kryptowalut utracona w wyniku oszustwa przekroczy w 2022 roku 1 miliard dolarów.

Z tego powodu potencjalne luki, które można byłoby łatwo zidentyfikować poprzez audyt kodu – pozostają nieodkryte. Natomiast niewystarczające środki bezpieczeństwa narażają użytkowników na kradzież aktywów przechowywanych na giełdzie. Shroder zarzuca giełdom, że wiele z nich nie wdrożyło odpowiedniego monitorowania kont.

Binance US musi odpowiedzieć na pytania

Poza przekazaniem dokumentów, Brian Shroder został także poproszony o udzielenie odpowiedzi na pytania ujawniające narzędzia i mechanizmy wdrożone przez giełdę w celu ograniczenia zagrożeń i oszustw:

  1. Jakie narzędzia, w tym między innymi audyty kodu, protokoły bezpieczeństwa lub systemy zgłaszania incydentów, posiada obecnie Binance w celu ograniczenia ryzyka oszustwa lub innej działalności przestępczej?
  2. Jakie mechanizmy posiada Binance w celu zapewnienia, że osoby sprzedające, kupujące lub inwestujące w aktywa cyfrowe są świadome odpowiednich zagrożeń?
  3. Jakie mechanizmy, takie jak ubezpieczenie obejmujące oszustwa lub inne czyny przestępcze, posiada Binance w celu zapewnienia, że osoby poszkodowane podczas korzystania z Państwa usług otrzymają rekompensatę?
  4. W przypadku tematów zawartych w pytaniach od 1 do 3, jakie mechanizmy Binance ma obecnie konkretne plany wdrożenia? Do kiedy Binance zamierza wprowadzić te mechanizmy?
  5. Jakie działania, mógłby podjąć rząd federalny, aby pomóc giełdom kryptowalutowym w zwalczaniu oszustw i wyłudzeń?

Przemawiając w imieniu Kongresu USA, Raja Krishnamoorthi zaznaczył ponadto, że giełdy kryptograficzne właściwie muszą podjąć proaktywne środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa inwestorów.

Termin na przygotowanie dokumentów i odpowiedzi jest krótszy niż dwa tygodnie, ponieważ Binance US ma czas do 12 września 2022 roku.

Bittrex kończy działalność w USAreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.