Komisja ECON odrzuca poprawkę w ustawie MiCA dot. miningu proof-of-work | Wiadomości | CrypS.

Komisja ECON odrzuca poprawkę w ustawie MiCA dot. miningu proof-of-work

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin

Parlamentarzyści Unii Europejskiej zagłosowali przeciwko wprowadzeniu poprawki do ustawy Markets in Crypto Assets (MiCA). Oznacza to, że kopanie kryptowalut metodą proof-of-work pozostanie dozwolone.

Patrick Hansen, który śledził przebieg dzisiejszej sesji parlamentarnej, poinformował, że większość posłów Parlamentu Europejskiego z “EPP, ECR, Renew & ID głosowała przeciw, podczas gdy mniejszość posłów z Zielonych, S&D i GUE głosowała głównie za”.

Posłowie poparli za to alternatywną poprawkę autorstwa Stefana Bergera, niemieckiego ekonomisty i polityka Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Można ją znaleźć tutaj. Hansen wyjaśnił:

Czy zakaz PoW ma jeszcze szansę wejść w życie?

Niemniej jednak, jak zauważyły pewne osoby, ci którzy głosowali za wprowadzeniem zakazu, wciąż mają szanse, aby go przeforsować. Mogą bowiem zawetować przyspieszoną procedurę MiCA i przenieść dyskusję na posiedzenie plenarne Parlamentu. Aby to zrobić, potrzebują 1/10 głosów Parlamentu Europejskiego, które już uzyskały.

Nawet jeśli nie zmieniłoby to wyniku głosowania, to niepotrzebnie opóźniłoby rozporządzenie o co najmniej kilka miesięcy. Co więcej, to jeszcze nie koniec dyskusji dot. PoW. Powróci ona w kontekście klasyfikacji zrównoważonego rozwoju lub w nadchodzącym rozporządzeniu dotyczącym centrów danych.

5. Do 1 stycznia 2025 roku Komisja przedstawi Parlamentowi Europejskiemu i Radzie, w stosownych przypadkach, wniosek ustawodawczy dotyczący zmiany rozporządzenia (UE) 2020/852, zgodnie z art. 10 tego rozporządzenia, w celu włączenia do unijnej klasyfikacji zrównoważonych finansów wszelkich działań związanych z wydobyciem kryptowalut, które w znacznym stopniu przyczyniają się do łagodzenia zmiany klimatu i dostosowania się do niej.

firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.