Kolejny szczyt Bitcoina za 2 lata - twierdzi Coinshares | Wiadomości | CrypS.

Kolejny szczyt Bitcoina za 2 lata – twierdzi Coinshares

Zerelik Maciej
37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach

Cena Bitcoina nadal spada. Niemniej jednak według głównego stratega CoinShares, Meltema Demirorsa, w ciągu najbliższych 24 miesięcy osiągnie kolejny rekord wszech czasów.


Strateg przypomniał że bitcoin zawsze był „cyklicznym aktywem.. Wielokrotnie w przeszłości zdarzały mu się spadki od szczytu do dołka w granicach 80-90%.

Ponieważ obecne notowania cyfrowego złota znajdują się około 65% poniżej rekordowego poziomu z listopada 2021 roku, „wciąż jest miejsce na pewną korektę” – zauważył Demirors.

Ekspert nie spodziewa się jednak, że kurs spadnie poniżej 14 000 USD, wskazując na silny poziom wsparcia przy 20 000 USD.

W ciągu najbliższych 24 miesięcy zobaczymy nowe historyczne maksima dla bitcoina.

Odwrócenie trendu cenowego zajmie jednak trochę czasu, gdyż „nie widać jeszcze katalizatorów wzrostu”.

Zdaniem Demirorsa, podczas obecnego rynku niedźwiedzia, duża liczba kryptowalut skutecznie przestanie istnieć.

Istnieje długi szlak kryptowalut, które moim zdaniem spadną do zera, ponieważ nie mają żadnych długoterminowych perspektyw. Podobny proces obserwowaliśmy w przypadku akcji technologicznych.

Wcześniej szef Galaxy Digital Mike Novogratz przewidywał, że recesja na rynku kryptowalut potrwa jeszcze około 18 miesięcy. On również nie spodziewa się, że bitcoin spadnie poniżej poziomu 14 tys. dolarów.

Według ankiety Bloomberga, większość inwestorów uważa, że spadek ceny pierwszej kryptowaluty do 10 000 USD jest bardziej prawdopodobny niż powrót do około 30 000 USD.

Dla przypomnienia, Demirors przewidywał, że bitcoin wzrośnie do 100 000 dolarów pod koniec 2021 roku.

37% badanych chce legalizacji BTC w swoich krajach
reklama
reklama