Kolejni znani ludzie idą na ugodę w sprawie FTX | Wiadomości | CrypS.

Kolejni znani ludzie idą na ugodę w sprawie FTX

FTX

Kolejne osoby idą na ugodę w sprawie FTX. Tym razem gwiazda NFL – Trevor Lawrence oraz inni znani ludzie z YouTube’a, Tom Nash i Kevin Paffrathem, zawarli porozumienie w sprawie oskarżeń o wprowadzenie inwestorów w błąd na upadającej platformie.


Sytuacja dotyczy ich wsparcia dla niedawno zbankrutowanej giełdy kryptowalut. Co ciekawe – szczegóły ugody nie zostały ujawnione.

Zmiana bandery

Lawrence, który jest rozgrywającym w drużynie Jacksonville Jaguars, zasłynął jako jeden z kluczowych promotorów FTX. Dołączył do platformy jako partner w kwietniu 2021 roku i ogłosił, że zamierza zamienić swoją premię za podpisanie umowy (wynoszącą 24 miliony dolarów) na krypto. Wyraził również entuzjazm dla współpracy z Blockfolio – firmą nabytą przez FTX w 2020 roku za 150 milionów dolarów.

Problemy celebrytów z FTX

Lawrence nie jest jedyną osobą publiczną oskarżoną o wprowadzenie inwestorów w błąd przez swoje poparcie dla FTX. W praktyce okazał się on jednym z wielu graczy NFL, którzy zdecydowali się na przyjęcie kryptowalut w 2021 roku, czyli tuż przed tym, jak wartość rynku osiągnęła niemal 3 biliony dolarów w listopadzie.

Negocjacje trwają

Chociaż warunki ugody między Lawrence’em, Nashem, Paffrathem a FTX nie są znane, adwokaci prowadzący sprawę o wartości 1 miliarda dolarów przeciwko promotorom FTX zasygnalizowali, że są w trakcie: 

poufnych pertraktacji co do potencjalnej ugody. Spodziewajcie się kolejnych porozumień w sprawie – wskazują. 

Bez wątpienia sprawa FTX stale otrzymuje coraz więcej kontrowersji i kolorytu

Co dalej z FTX?

Sprawa wokół FTX i jej promotorów, w tym Lawrence’a, wywołała wiele kontrowersji i pytań dotyczących etyki celebrytów promujących kryptowaluty. Czy ta ugoda będzie początkiem końca dla takich kontrowersji, czy też otworzy nowy rozdział w debacie na temat odpowiedzialności celebrytów w przemyśle kryptowalut? Tego jeszcze nie wiemy.

 

FTXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.