Kolejne problemy Polkadot  | Wiadomości | CrypS.

Kolejne problemy Polkadot 

Patryk Chodyniecki
polkadot dot

Społeczność Polkadot o nazwie PolkaWorld ogłosiła przerwanie swoich operacji, po tym jak ich wniosek o finansowanie ze strony Polkadot został odrzucony. 


W oficjalnym oświadczeniu, organizacja wyraziła swoje obawy dotyczące obecnego modelu zarządzania finansami w projekcie.

Zarządzanie finansami w Polkadot w ogniu krytyki

PolkaWorld zauważyła, że nowy system zarządzania Polkadot, znany jako OpenGov, wpływa negatywnie na długoterminowych partnerów w ekosystemie. Według organizacji, wiele podmiotów jest odrzucanych przez metody finansowania Polkadot i w związku z tym – decyduje się opuścić projekt. PolkaWorld podkreśliła, że w poprzednim modelu zarządzania istniała rada ekspertów, która oceniała propozycje, i sugeruje, że ten element powinien być zintegrowany z obecnym systemem OpenGov.

Brushfam opuszcza Polkadot

Markian Ivanichok, twórca platformy Brushfam, która integruje firmy z ekosystemem Polkadot, również ogłosił wycofanie swojego projektu z Polkadot. Ivanichok wyraził swoje niezadowolenie z obecnego systemu zarządzania, stwierdzając, że coraz trudniej jest zdobyć finansowanie dla projektów.

W kolejnych komentarzach Ivanichok zauważył, że Polkadot nie zwraca wystarczającej uwagi na potrzeby użytkowników oraz na marketing i praktyki biznesowe. Jego zdaniem – to utrudnia docenienie wartościowej pracy w ramach tego ekosystemu.

OpenGov – czyli nowy model zarządzania w Polkadot

System OpenGov został wprowadzony przez Polkadot na początku roku, umożliwiając wszystkim posiadaczom tokenów DOT bezpośredni udział w procesie decyzyjnym. Pomimo że miał on na celu demokratyzację zarządzania, spotkał się z krytyką ze strony różnych uczestników. Z tego powodu powstał konflikt, którego skutki widzimy dzisiaj. 

Podsumowanie

Zarówno PolkaWorld, jak i Brushfam wyraziły swoje frustracje związane z obecnym modelem zarządzania w Polkadot. Ich decyzje o wycofaniu się z ekosystemu rzucą prawdopodobnie więcej światła na dyskusję o tym, jak Polkadot powinien zarządzać swoim budżetem i w jaki sposób powinien angażować społeczność. Czy to koniec jednego z najpopularniejszych projektów krypto? Przekonamy się niebawem. 

polkadot dotreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.