Kolejna kryptowalutowa firma wycofuje się z USA | Wiadomości | CrypS.

Kolejna kryptowalutowa firma wycofuje się z USA

Bitcoin na amerykańskich uczelniach

Wyre to firma zajmująca się kryptowalutowymi płatnościami. Ma swoją siedzibę w San Francisco, czyli na terenie USA. Wkrótce jednak będziemy o niej mówić w czasie przeszłym. Właśnie ogłosiła, że „w celu ochrony interesu” swoich użytkowników i interesariuszy kończy swoją działalność. Powód? Sytuacja rynkowa w Stanach Zjednoczonych.


Wyre zniknie wkrótce z rynku

Firma poprosiła użytkowników posiadających aktywa na jej platformie do ich “wycofywania” “do piątku, 14 lipca”. Decyzja o zakończeniu działalności została podjęta w celu „ochrony interesu” interesariuszy i klientów.

Pikanterii wszystkiemu dodaje fakt, że do likwidacji dochodzi ok. pół roku po tym, jak dyrektor generalny Ioannis Giannaros zaprzeczył doniesieniom o planowanym zamknięciu zarządzanej przez niego platformy płatniczej. Skoro do podjęcia takiej, ostatecznej decyzji jednak dochodzi, parę miesięcy temu plotki o jej zamknięciu musiały mieć pewne fundamenty.

Dlaczego jednak Wyre znika z rynku? W oświadczeniu firma wskazała na warunki rynkowe, jakie panują w USA. Projekt mógł być nierentowny od dawna. Już we wrześniu 2022 r. pojawiły się informacje o tym, że spółka może zostać przejęta przez amerykańską firmę technologiczną Bolt. Ta ostatnia nagle jednak wycofała się z umowy przejęcia Wyre. Cena za platformę wynosiła wtedy 1,5 miliarda USD. Na początku stycznia br. podano, że Wyre zmienia swój sposób zarządzania i stara się sprostać trudnym warunkom rynkowym. Jak dziś wiemy, na niewiele się to zdało.

Ważna informacja dla klientów

Obecnie klienci spółki są proszeni o wypłacenie swoich środków.

Jeśli masz aktywa na platformie Wyre, możesz je nadal wypłacać za pośrednictwem pulpitu nawigacyjnego Wyre do piątku, 14 lipca. Po tym czasie będziemy mieli osobny proces odzyskiwania zasobów pozostałych na platformie. O szczegółach procesu będziemy informować na naszej stronie internetowej i blogu. W nadchodzących tygodniach udostępnimy więcej informacji

– przekazano w komunikacie.

Wrye poinstruowało również osoby lub podmioty zainteresowane nabyciem firmy i jej infrastruktury lub którejkolwiek z jej spółek zależnych, aby skontaktowały się z zarządem projektu za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Bitcoin na amerykańskich uczelniachreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.