Kim Kardashian broni się przed pozwem EthereumMax. Jak? | Wiadomości | CrypS.

Kim Kardashian broni się przed pozwem EthereumMax. Jak?

Anna Sutowicz
Kim Kardashian broni się przed pozwem EthereumMax

Zespół prawników celebrytki Kim Kardashian złożył w piątek wniosek o uchylenie pozwu zbiorowego w sprawie EthereumMax.


Kim Kardashian nadal walczy z pozwem, w którym stwierdzono, że wraz z innymi celebrytami promowała token EthereumMax (EMAX). W opinii osób pokrzywdzonych, gwiazdy zmówiły się, aby sztucznie podnieść ceny EMAX i sprzedać część aktywów z zyskiem.

W odpowiedzi, pozwani wspólnie złożyli wniosek w sądzie okręgowym w Kalifornii o oddalenie skargi.

Jakie argumenty ma Kim?

Kardashian broni się tym, że nabywcy tokenów zasugerowali się jej dwoma postami na Instagramie. A w tych, jak twierdzi, nie udzielała porad inwestycyjnych:

Co najważniejsze, żaden z wymienionych powodów nie twierdzi, że w rzeczywistości oglądał posty na Instagramie przed zakupem tokenów w odpowiednim okresie. Ponadto, platformy takie jak Instagram i Twitter są obciążone przesadą, zwykli konsumenci powinni wiedzieć, że nie są wiarygodnymi źródłami porad finansowych.

Prawnicy Kim twierdzą, że nie przedstawiono żadnych dowodów na to, że Kardashian sama kupiła lub sprzedała tokeny albo że otrzymała rekompensatę finansową w ETH.

Od czego się zaczęło?

W styczniu, wielu inwestorów pozwało Kim Kardashian i parę innych gwiazd show biznesu o promowanie tokena kryptograficznego EthereumMax. Celebrytom zarzucono wówczas wprowadzenie konsumentów w błąd. Powodowie, którzy ponieśli straty inwestycyjne obwinili ich o promocję i rekomendacje tego tokena w mediach społecznościowych.

Kim Kardashian na przykład, podzieliła się ze swoimi 228 milionami obserwujących „wielkim ogłoszeniem”, w którym opowiedziała własną historię z EMAX. Celebrytka, która obecnie ma już ponad 300 milionów obserwatorów, zapytała wówczas na Instagramie swoich fanów, „czy są w krypto” i wyjaśniała, dlaczego wejście w EthereumMax jest dobrym pomysłem.

EMAX

Token EthereumMax (EMAX) był nieznany, aż do czasu kiedy nie został wypromowany przez celebrytów. Projekt przywłaszczył sobie tradycyjne logo Ethereum, by wybić się na jego popularności. Działa na Ethereum, który obsługuje tysiące altcoinów, lecz wydaje się, że nie ma on żadnej użyteczności.

Kim Kardashian broni się przed pozwem EthereumMax
reklama
reklama