Kanadyjskie władze zamykają giełdę oskarżaną o kradzież 12 mln USD | Wiadomości | CrypS.

Kanadyjskie władze zamykają giełdę oskarżaną o kradzież 12 mln USD

Mariusz Przepiórka
bcsc - bristish columbia securities commission

Kanadyjskie władze zamknęły giełdę kryptowalutową, której zarzuca się kradzież 16 mln CAD (12 mln USD) należących do jej klientów.

Działania kierowane przez British Columbia Securities Commission (BCSC) objęły przejęcie giełdy Einstein Exchange Inc. oraz jej spółek powiązanych w celu zabezpieczenia aktywów będących w posiadaniu firmy. Tymczasowym likwidatorem została firma Grant Thornton, która po uzyskaniu nakazu sądowego niezwłocznie przejęła biura giełdy.

BCSC poinformowała, że otrzymywała wiele zgłoszeń od klientów giełdy, którzy skarżyli się na problemy z dostępem do własnych środków. Punktem przełomowym była wiadomość przekazana przez Einstein Exchange 31 października, zgodnie z którą giełda planowała zamknąć się w ciągu 30-60 dni z uwagi na brak zysków.

Jeden z użytkowników giełdy opublikował maila, jakiego otrzymał po próbie wycofania swoich pieniędzy. Zgodnie z treścią miał zaprzestać zarzucania spółki mailami, bo spowalnia to proces przetwarzania odpowiedzi i może nawet prowadzić do zablokowania konta.

Inny z klientów giełdy twierdzi, że stracił 7000 USD, a wszelkie próby kontaktu z giełdą sprowadzały się do wymijających odpowiedzi i zasłanianiu się dużą ilością zapytań, które muszą być przetwarzane ręcznie. Problemy z wypłatami środków trwały już od kilku miesięcy. Szacuje się, że łączna kwota, jaką mogli utracić klienci zamkniętej giełdy wynosi 12 mln USD.

bcsc - bristish columbia securities commission
reklama
reklama